کد خبر: ۴۵۷۹۱۸
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۶

وزنه بردار دسته ۹۴ کیلوگرم تیم جوانان ایران گفت: برای نخستین بار است به مسابقات بین المللی اعزام می‌شوم و انگیزه بالایی برای کسب مدال و درخشش دارم.

به گزارش شفاف، «رسول معتمدی» در خصوص اینکه چطور شد به وزنه‌برداری گرایش پیدا کرد، گفت: در شهر سده لنجان زندگی می کنم. از سال ۱۳۹۱ و همزمان با برگزاری المپیک ۲۰۱۲ لندن، با دیدن درخشش وزنه برداران کشورمان این ورزش را شروع کردم. پدرم با دیدن علاقه من به این رشته، مرا کمک کرد تا وارد وزنه برداری شوم.

وی در خصوص اینکه نخستین مربیانش و الگویش ورزشی اش چه کسی است، گفت: ایرج معینی و رشید شریفی نخستین مربیانم بودند که برای من زحمات بسیاری کشیدند تا به سطح اول کشور برسم. از هر ورزشکاری که خصلت و ویژگی های مثبت داشته باشد، الگوبرداری می کنم ولی در وزنه برداری سهراب مرادی را خیلی قبول دارم و دوست دارم همانند او قهرمان جهان و المپیک شوم.

ملی پوش اصفهانی کشورمان در خصوص برگزاری اردوهای تیم جوانان افزود: برای آماده سازی هرچه بیشتر، چند مرحله اردو در شهرهای مشهد، گرگان و تهران داشتیم که بسیار خوب دنبال شد. خودم نیز در وضعیت مطلوبی به سر می برم و تا روز مسابقات به صد درصد آمادگی خواهم رسید.

وزنه بردار ۹۴ کیلویی تیم جوانان کشورمان ادامه داد: برای اولین بار است به مسابقات بین المللی اعزام می شوم و انگیزه بالایی برای درخشش در آن دارم. در دسته ۹۴ کیلوگرم وزنه می زنم و بهترین وزنه هایی را که به ثبت رسانده ام، در حرکت یکضرب ۱۶۰ کیلوگرم و در دو ضرب ۲۰۵ کیلوگرم بوده است. در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا سالهای گذشته، ثبت این رکوردها مدال به همراه داشته است. برهمین اساس استرس زیادی ندارم و با تمام توانم روی تخته قهرمانی آسیا خواهم رفت.

وی در خصوص شناختش از حریفان گفت: از رقبایم شناخت نسبی دارم. یکی از حریفانم ابراهیم فارس از قطر و دیگری نیز از کشور میزبان یعنی ازبکستان است. تمام تلاشم را به کار می بندم تا بهترین نتیجه را بگیرم.

معتمدی در خصوص قهرمانی تیم جوانان در ازبکستان اظهار داشت: سال گذشته در نپال تیم جوانان کشورمان قهرمان شد و امسال هم برای دفاع از عنوان قهرمانی به ازبکستان می رویم. به طور حتم تیم میزبان با آمادگی بالایی برای کسب قهرمانی به میدان خواهد آمد و برهمین اساس کار سختی را در رقابتهای قهرمانی ۲۰۱۷ جوانان آسیا پیش رو داریم.

ملی پوش تیم جوانان در خصوص برنامه هایش پس از پایان مسابقات جوانان گفت: تمرینات را با قدرت و جدیت زیاد برای حضور در قهرمانی جوانان جهان که تیرماه برگزار خواهد شد، پیگیری می کنم تا بتوانم مدال خوش رنگ را از آن پیکارها هم به دست آورم.

مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا ۳۱ فروردین ماه تا ۱۰ اردیبهشت ماه در شهر اورگنج ازبکستان برگزار خواهد شد. تیم جوانان با ترکیب حسین سلطانی (دسته ۷۷ کیلوگرم)، عارف خاکی و افشین طاهری (دسته ۸۵ کیلوگرم)، رسول معتمدی (دسته ۹۴ کیلوگرم)، امیر عزیزی و علیرضا زارع پور (دسته ۱۰۵ کیلوگرم)، محمدحسین رئیسی و آرمان محمدزاده (دسته ۱۰۵+ کیلوگرم) به این رقابتها اعزام می شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: