کد خبر: ۴۵۷۹۲۲
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۶
سرلشکر باقری:

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: حمله اخیر هوایی آمریکا و متحدانش به سوریه، مصداق بارز رفتار غیرقانونی است، آنان با صدور گستره تسلیحات به کشورهای مختلف منطقه، زمینه ایجاد جنگ را فراهم می کند.

به گزارش شفاف، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز (دوشنبه) در اجلاس فرماندهان نیروی دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند گفت: بدون تردید نظام سنتی دوقطبی در جهان فروپاشیده و قدرت های جدیدی در غرب و شرق سر برآورده اند، برخی قدرتها و بازیگران منطقه ای واقعیات نوین جهان را برنمی تابند و متاسفانه هیچ منطقه ای از جهان از آسیب ها در امان نیست.

وی افزود : امریکا و برخی قدرتها با اعزام واحدهای نظامی به مناطق مختلف و بکارگیری ادبیات زور، بی نظمی را گسترش می دهند.

باقری با اشاره به جنایات گروه های افراطی و تروریست در عراق و سوریه اظهار داشت: امریکا با حمایت از داعش، بخش بزرگی از غرب آسیا را دچار بحران کرده و زمینه آواره شدن و کشته شدن بسیاری از مردم بی گناه را فراهم آورده است.

وی ادامه داد: حمله اخیر هوایی آمریکا و متحدانش به سوریه، مصداق بارز رفتار غیرقانونی است، آنان با صدور گستره تسلیحات به کشورهای مختلف منطقه از جمله عربستان، زمینه ایجاد جنگ را فراهم می‌کنند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه سر تسلیم در مقابل امریکا و متحدانش فرود نیاورده و نخواهد اورد و با اتکا به توان خود، دست برادری به سوی همسایگان دراز کرده است.

وی با اشاره به اجلاس فرماندها نیرهای دریایی کشور های حاشیه اقیانوس هند خاطر نشان کرد: ویژگی های اقیانوس هند، باعث شده که این منطقه از جهان، اثرگذار بوده و این اثرگذاری فراتر از همین منطقه است.

سرلشکر باقری تاکید کرد: هرگونه تغییر در شرایط امنیتی در اقیانوس هند رابطه مستقیم امنیتی با امنیت مناطق دیگر جهان دارد.

وی ادامه داد: نیروهای مسلح کشور ما بعنوان کشوری پیش رو در مقابله با تروریسم، اماده است تجربیات خود را در اختیار سایر کشورها قرار دهد. نیروی دریایی ارتش تاکنون ۵۱ واوگروه به اقیانوس هند برای مقابله با دزدان دریایی و ناامنی دریایی اعزام کرده است.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: