کد خبر: ۴۵۷۹۲۶
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۶

نخست وزیر عراق اعلام کرد که مردم عراق به خاطر میهنشان دفاع کردند نه به دلایل سیاسی و خون‌هایی که در خاک عراق برای نجات کشور جاری شد بزرگترین دلیل اتحاد ملت است.

به گزارش شفاف به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق طی سخنرانی که در جمع کثیری از اهالی استان الأنبار داشت، گفت: ما بر اهمیت کار و تلاش برای پیشرفت، تحقق امنیت و ثبات و ممانعت از شکل گیری دوباره فرقه گرایی در عراق تأکید داریم.

العبادی افزود: جان نثاری‌های نیروهای عراقی، باعث پیروزی علیه گروهک‌هایی که قصد داشتند عراق را به ماقبل تاریخ بازگردانند، شد.

نخست وزیر عراق گفت:همانگونه که در مقابل داعش به پیروزی رسیدیم، امروز نیز در بازسازی کشورمان، سرمایه گذاری و فراهم کردن شرایط آن موفق خواهیم شد.

العبادی یکشنبه به منظور بررسی وبحث درباره شرایط امنیتی و سیاسی با مسوؤلین دولت در استان الأنبار به این استان سفر کرد.

حیدر العبادی ادامه داد: این فرصت برای عراق وخصوصا استان الأنبار فراهم شده تا با همان نیروهایی که داعش را ریشه‌کن کردیم، کشورمان را بازسازی کنیم.

وی افزود: استان الانبار مرحله جدیدی را در پیش دارد که این مرحله شامل کار وتلاش به منظور بازگشت آوارگان و بازسازی این استان پس از آزادی آن از چنگال داعش است.

نخست وزیر عراق تصریح کرد: ما متعهدیم که هر خطری که عراق را تهدید کند، خنثی کنیم وهمچنین برای حفظ وحدت اعضای جامعه تلاش کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: