کد خبر: ۴۶۰۰۶
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۲:۲۷

به تازگي در برخي از دانشگاه‌هاي تهران، تبليغات وسيع و تأمل‌برانگيزي مبني بر ثبت‌نام دانشجويان براي شركت در تور مسافرتي اروپا انجام گرفته است.

جوان: به تازگي در برخي از دانشگاه‌هاي تهران، تبليغات وسيع و تأمل‌برانگيزي مبني بر ثبت‌نام دانشجويان براي شركت در تور مسافرتي اروپا انجام گرفته است.

روزنامه جوان ستون اخبار ويژه صبح امروز خود را به موضوعات زير اختصاص داده است:

* راز آشوب‌هاي اسرائيلي در بي‌بي‌سي فارسي
بنگاه خبر پراكني انگليس در مقاله اي درباره تحولات اخير منطقه از راز آشوب اسرائيلي 25 بهمن، پرده برداشت.
بي‌بي‌سي در مقاله اي تحت عنوان "مانع پيش روي ايران در برابر فرصتي تاريخي " با اشاره به خوش خدمتي سران وابسته منطقه به اهداف امريكا و اسرائيل به موضوع مصر اشاره كرده و همكاري مبارك با سرويس هاي جاسوسي غرب براي مقابله با ايران را امري حياتي براي سياست‌هاي آمريكا و غرب بر مي‌شمرد و تصريح مي‌كند با بركناري مبارك هر حكومتي كه جايگزين آن شود مسلماً همانند رژيم گذشته در خدمت بي چون و چراي غرب نخواهد بود

اين سايت عبور ناو جنگي ايران از كانال سوئز و حضور در بيخ گوش اسرائيل را زنگ خطري براي اين رژيم دانسته و تحولات اخير را باعث قدرت دوچندان ايران در منطقه و جهان و همچنين تغيير معادلات جهاني به نفع اين كشور مي‌داند.

بي‌بي‌سي با بيان اينكه بزرگترين مانع بهره گيري از فرصت اخير را ناآرامي و بي‌ثباتي در ايران است، مي‌آورد كه اگر همزمان با بحران در كشورهاي منطقه، اين بحران به ايران نيز سرايت كند امكان نقش آفريني از ايران در تحولات اخير گرفته خواهد شد.

اين سايت ضدانقلاب در اين زمينه به صراحت مي‌نويسد: "تغيير شمايل خاورميانه در سايه جنبش‌هاي زنجيره‌اي، فرصتي تاريخي براي تقويت موضع ايران در منطقه است و بزرگترين مانع بهره‌گيري از اين فرصت، ناآرامي و بي‌ثباتي در ايران است.

اگر همزمان با ادامه بحران در كشورهاي عربي كه با جنبش‌هاي اعتراضي دست به گريبانند، ايران هم در داخل دچار بحران باشد، نه حكومت مي‌تواند پشتوانه و مقبوليت كافي براي ايفاي نقش در تحولات منطقه‌اي را داشته باشد و نه خلأي كه در منطقه پديد مي‌آيد در انتظار دگرگوني احتمالي در نظام حاكم بر ايران يا تثبيت موقعيت حكومت كنوني خواهد ماند تا از آن به نفع ايران بهره ببرد. "

* واسطه‌گري جمهوري آذربايجان جهت جذب جاسوس براي رژيم صهيونيستي
به تازگي سرويس اطلاعاتي جمهوري آذربايجان به منظور تامين نيازمندي هاي اطلاعاتي خود درباره ايران، جذب دانشجويان كشورمان را در دستوركار قرار داده است.

بر همين اساس سازمان اطلاعاتي جمهوري آذربايجان طي استراتژي جديدي كه در دستور كار خود قرار داده مانند كشورهاي اروپايي قصد دارد با ترفندهاي قديمي از قبيل اعطاي بورس تحصيلي، فرصت‌هاي مطالعاتي و استخدام با درآمد بالا به افراد از طريق برخي آژانس ها و تورهاي مسافرتي و بنگاه‌هاي كاريابي داخلي كه در زمينه انتقال اتباع ايراني به آن كشور فعاليت دارند، اقدام به جذب دانشجويان ايراني نمايد.

لامز به ذكر است كسب اخبار و اطلاعات از اوضاع داخلي ايران از گذشته در دستوركار سرويس اطلاعاتي آذربايجان و ساير كشورهاي منطقه قرار داشته اما با توجه به افزايش نفوذ رژيم صهيونيستي در جمهوري آذربايجان اقدامات مزبور با هدف تامين نيازمندي هاي اطلاعاتي رژيم صهيونيستي انجام مي‌شود.

* ثبت‌نام مشكوك از دانشجويان براي تور اروپا؟!
به تازگي در برخي از دانشگاه‌هاي تهران، تبليغات وسيع و تأمل‌برانگيزي مبني بر ثبت‌نام دانشجويان براي شركت در تور مسافرتي اروپا انجام گرفته است.

گفتني است نهاد يا مرجع توزيع‌كننده اين پوسترهاي تبليغاتي مشخص نيست. در پوسترهاي تبليغاتي، زمان اين تورها فروردين سال 90 و مقصد آن‌ها، هشت كشور اروپايي اعلام شده است.

لازم به ذكر است كشورهاي اروپايي بدليل ضعف اطلاعات از داخل ايران به شدت بدنبال جذب جاسوس به خصوص از قشر دانشجوي كشور بوده كه با برگزاري تورهاي با قيمت ارزان ويا دادن بورس هاي تحصيلي و يا مطالعاتي سعي در جذب نفرات براي كسب اطلاعات از داخل ايران دارند.

* علي افشاري:موسوي شايسته رهبري سبزها نيست
علي افشاري از عناصر ضد انقلاب در مطلبي كه در سايت هاي ضد انقلاب منتشر شد، شدت گرفتن اختلافات ميان فتنه گران داخل و خارج از كشور را به نمايش گذاشت و بر عبور از ميرحسين موسوي تاكيد كرد.

افشاري با ترديد نسبت به تداوم و رشد فتنه انگيزي‌ها نوشته است: واقعيت جنبش سبز ،تعدد ،تنوع و پراكندگي گرايش ها است. البته اين تنوع هنوز نتوانسته حالت مناسب و سازنده پيدا كند و از مرحله قرار گرفتن ديدگاه هاي مختلف و نا متجانس كنار همديگر به ائتلاف نيروهاي گوناگون حول يك برنامه مشخص سياسي ارتقاء يابد. در واقع از حالت جماعت به جنبش اجتماعي سازمان يافته متحول شود.
وي همچنين در بخش ديگري از نوشته خود موسوي را يك رهبر كاريزماتيك ندانسته و خواستارسپردن رهبري فتنه گران به شوراي هماهنگي راه سبز شد و نوشت: اين رهبري مي بايد از پايين به بالا بوده و متعهد به ميانگين و فصل مشترك خواسته ها باشد. قطعا در اين رهبري موسوي ،كروبي و اطرافيان شان نقشي برجسته خواهند داشت اما حضور در رهبري محدود به آنها نمي‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: