کد خبر: ۴۶۰۴۶۳
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۷
عراقچی در مصاحبه با ال پایس:

معاون وزیر خارجه ایران تاکید کرد امکان اینکه بتوان برجام را به مسائل دیگر تعمیم داد، وجود ندارد.

به گزارش شفاف، «عباس عراقچی» معاون وزیر خارجه ایران هشدار داد امکان تعمیم دادن برجام به مسائل دیگر وجود ندارد و اگر غربی ها در این زمینه تلاش کنند، توافق هسته ای از بین خواهد رفت.

وی در گفتگو با روزنامه ال پایس گفت ایران منتظر است اروپایی ها آنگونه که وعده داده اند بسته اقتصادی جدید خود را ارائه دهند.

به گفته معاون وزیر خارجه ایران، آمریکا از برجام خارج شده و طی ماه های پیش رو به وضع تحریم های جدید خواهد پرداخت، آیا اروپایی ها می توانند در جبران این اقدام، کاری کنند؟

وی با اشاره به وجود اختلافات در زمان آغاز مذاکرات هسته ای یادآور شد: با این حال همه تصمیم گرفتیم برنامه هسته ای را به طور جداگانه از هر مساله دیگر بررسی کنیم و با تمرکز بر روی آن، مساله را حل کنیم و به این دلیل موفق شدیم.

عراقچی تاکید کرد: آمریکا، اتحادیه اروپا و دیگر کشورها می‌ دانستند که ایران یک برنامه موشکی بالیستیکی و مواضع مختلف منطقه ای دارد و تصمیم گرفتند که این مسائل را با مسئله هسته ای مخلوط نکنند.

وی هشدار داد: اگر آنها تلاش کنند برجام را به دیگر مسائل ربط دهند، توافق را از دست خواهند داد و حل بقیه مسائل را پیچیده تر خواهند کرد.