کد خبر: ۴۶۰۵۶۲
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۲

کارکنان بخش‌های خدمات عمومی فرانسه که هنوز نتوانسته‌اند رئیس‌جمهور فرانسه را از انجام اصلاحات مدنظرش منصرف کنند، باز هم به خیابان‌ها آمدند و این بار رویارویی خشنی با پلیس پاریس داشتند.

کارکنان بخش خدمات عمومی فرانسه روز سه‌شنبه در سراسر این کشور، در اعتراض به اصلاحات اجتماعی انجام شده توسط «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور این کشور، به خیابان‌ها آمدند و تظاهرات کردند.

در این تظاهرات اعضای جامعه دانشجویی و بخش‌های انرژی، سلامت و خدمات پستی فرانسه حضور داشتند.

بیش از 16 هزار نفر در این تظاهرات شرکت داشتند. محور اصلی این تظاهرات، توافق 9 اتحادیه کارگری برای اعتراض خیابانی به سیاست‌های رئیس‌جمهور جوان فرانسه بوده است.

 

این تظاهرات البته آنچنان آرام نبوده و تظاهرات با دخالت نیروهای امنیتی و انتظامی به خشونت و درگیری کشیده شده است. 17 نفر توسط پلیس دستگیر شده‌اند.

آنطور که شبکه تلویزیونی «بی. اف. ام» گزارش داده، در پاریس، پلیس برای متفرق کردن معترضین، از ماشین‌های آب‌پاش استفاده کرده است.

 

سیاست‌های اصلاحی ماکرون، به کاهش سهم بخش خدمات عمومی از بودجه دولتی و ترسیم نقشه راه اخراج 120 هزار نفر از کارکنان این بخش تا سال 2022 می‌انجامد.

آخرین اعتراض خشونت‌بار به این تصمیم امانوئل ماکرون، پیش از این و با حمایت دانشجویان از کارکنان بخش حمل و نقل ریلی فرانسه کلید خورده بود.

رئیس‌جمهور فرانسه گفته که برای ادامه انجام اصلاحات اجتماعی مدنظر خود مصمم است.