کد خبر: ۴۶۰۷۲۹
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۸

علی‌اکبر کریمی نماینده اراک درباره اعتصابات اخیر کارگران هپکو اراک و آخرین وضعیت این شرکت صنعتی، گفت: در رابطه با وضعیت کارخانه هپکو اراک دوشنبه جلسه‌ای با حضور آقای شریعتمداری وزیر صنعت و مسئولان مرتبط دیگری از این وزارتخانه برگزار و تصمیمات خوبی برای حل این مشکلات اتخاذ شد.

 به گزارش شفاف، علی‌اکبر کریمی نماینده اراک درباره اعتصابات اخیر کارگران هپکو اراک و آخرین وضعیت این شرکت صنعتی، گفت: در رابطه با وضعیت کارخانه هپکو اراک دوشنبه جلسه‌ای با حضور آقای شریعتمداری وزیر صنعت و مسئولان مرتبط دیگری از این وزارتخانه برگزار و تصمیمات خوبی برای حل این مشکلات اتخاذ شد. با توجه به تغییر سهامدار شرکت هپکو، در خصوص پرداخت مطالبات معوقه کارگران تصمیم‌گیری و بنا شد مطالبات عقب افتاده سه ماهه کارگران این کارخانه پرداخت شود. از طرف دیگر قرار شد در خصوص واگذاری فروش عمده سهام هپکو به یک سهامدار معتبر و اهلیت‌دار، بررسی‌های لازم انجام شود تا در چند روز آینده این اتفاق بیفتد.

او در پاسخ به اینکه در حال حاضر اعتصاب کارگران پایان پذیرفته است، افزود: دوشنبه که جلسه برگزار و قرار شد که این تصمیمات به زودی عملیاتی شود اعتصاب کارگران پایان پذیرفت و کارگران اکنون منتظر اقدام مسئولان دولتی هستند.

کریمی در خصوص اینکه چه تضمینی وجود دارد که برای بار سوم اعتصابی توسط کارگران رخ ندهد و آن‌ها چطور می‌توانند به تصمیمات جلسه دوشنبه اعتماد کنند، بیان کرد: آن موقع، بحث تغییر سهامدار بود که این اتفاق نیافتاد و اکنون شاهد این تغییر هستیم.

نماینده اراک در مورد اینکه کارگران چند روز دیگر می‌توانند شاهد عملیاتی شدن وعده‌های مسئولان باشند، اظهار داشت: دقیق نمی‌دانم و بهتر است این سوال را از مدیران سازمان خصوصی سازی بپرسید چون مسئولیت این کار و پیگیری امور در این رابطه با سازمان خصوصی سازی است.

وی در پایان گفت: امیدوار هستم که دولت به وعده خود برای بهبود شرایط این کارخانه جامه عمل بپوشاند.

مقدسی: فعلاً سازمان خصوصی سازی مسئولیت اداره کارخانه را به عهده گرفته است

سیدمهدی مقدسی، نماینده اراک در گفت‌وگو با رویداد۲۴ درباره آخرین وضعیت شرکت هپکو اراک، گفت: در یکسال گذشته، واگذاری شرکت هپکو با ایراداتی روبرو بود و سهامدار این کارخانه در این یکسال نتوانست منابع لازم را تهیه کند و مشکلات حادتر شد و این موضوع به تایید سازمان خصوصی سازی هم رسید. وقتی این اتفاق افتاد ما درخواست جلساتی را داشتیم و پیگیری‌های زیادی را برای حل این مشکل در دستور کار قرار دادیم. در این رابطه با وزیر اقتصاد صحبت‌هایی را داشتیم زیرا سازمان خصوصی سازی زیرمجموعه وزارت اقتصاد است. از طرف دیگر با وزیر کار و وزیر صنعت هم همفکری‌هایی را داشتیم تا بتوانیم مشکلات این کارخانه را سامان دهیم و شرایط را به حالت عادی برگردانیم.

وی افزود: دوشنبه یک جلسه‌ای با ریاست آقای شریعتمداری، وزیر صنعت برگزار شد و در این جلسه رییس سازمان خصوصی سازی، معاون دادستان کل کشور، معاون وزیر کشور، معاون وزیر کار و تعدادی از مدیران بانکی، استاندار مرکزی، برخی مسئولان استان و نمایندگان اراک هم حضور داشتند و کارگروه تدابیر ویژه‌ای هم تشکیل شد. خوشبختانه در این جلسه تصمیمات خیلی خوبی گرفته شد، فقط به شرط اینکه مسئولان به موقع به این تصمیمات جمعی عمل کنند. به طور مثال در جلسه تصمیم گرفته شد که کل حقوق معوقه سه ماهه کارگران این شرکت که اردیبهشت ماه همدر آن است پرداخت شود و فعلاً سازمان خصوصی‌سازی اداره کارخانه را به عهده بگیرد تا سهامدارانی که دارای اهلیت هستند پیدا و برگزیده شوند.

نماینده اصلاح طلب اراک اظهار کرد: در شرایط فعلی چند نفری متقاضی خرید سهام کارخانه هپکو هستند و منتظریم تا ببینیم چه افرادی سکان هدایت کارخانه را به عهده میگیرند. من به شخصه از همه افرادی که در جلسه حضور داشتند مخصوصاً وزیر محترم صنعت تشکر ویژه دارم زیرا تصمیمات خوبی گرفته شد و تمام دغدغه‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت. امیدواریم با عملیاتی شدن تصمیمات دولت شاهد برون رفت این کارخانه از بحران باشیم تا هم کارگران به حق و حقوق خود برسند و هم جریان تولید به شرایط طبیعی خود برگردد تا با تزریق منابع، قراردادهای جدیدی بسته شود.

مقدسی در پاسخ به اینکه در حال حاضر اعتصاب کارگران کارخانه هپکو پایان پذیرفته است، گفت: بله، اکنون اعتصاب کارگران کارخانه هپکو پایان پذیرفته و آن‌ها اگر حقوق خودشان را بگیرند اعتراضی نخواهند داشت. ان‌شاا... با همکاری همه مسئولین مشکلات حل و دوباره کارخانه در مسیر مثبت خود قرار خواهد گرفت.

 

منبع:رویداد 24

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: