کد خبر: ۴۶۰۷۳۹
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳

مدیرکل امنیتی استانداری کردستان گفت: نیروهای مین روب با جست و جو در 348 هکتار از مناطق آلوده این استان موفق به کشف و خنثی سازی چهار هزار و 710 قبضه مین شدند.

به گزارش شفاف، مدیرکل امنیتی استانداری کردستان گفت: نیروهای مین روب با جست و جو در 348 هکتار از مناطق آلوده این استان موفق به کشف و خنثی سازی چهار هزار و 710 قبضه مین شدند.

 رضا میرزایی اظهار داشت: این تعداد مین سال گذشته در پایگاه های عملیاتی، مناطق آلوده مین گذاری شده در نقاط مرزی و ماموریت های موردی کشف و پاکسازی شده است.

وی افزود: نیروهای مین روب طی این مدت در مناطق آلوده مرزی و برخی اراضی کشاورزی و طبیعی، 136 هکتار را به صورت دستی و 57 هکتار را به صورت مکانیزه مین روبی کرده اند.

میرزایی تاکید کرد: در این عملیات ها، نیروها موفق به کشف و خنثی سازی سه هزار و 358 قبضه مین و 323 گلوله عمل نشده، شدند علاوه بر آن توسط این افراد طی 88 ماموریت موردی 108 محل پاکسازی، 39 قبضه مین و 225 عدد فشنگ نیز کشف و خنثی شده است.

وی یادآور شد: پاکسازی پایگاه های عملیاتی از دیگر فعالیت گروه های مین روب در مناطق جنگی است که طی سال گذشته، 155 هکتار زمین را مین روبی کردند که در آن، یک هزار و 313 قبضه مین، 13 قبضه گلوله و 142 عدد فشنگ کشف و خنثی شد.

مدیرکل امنیتی استانداری کردستان گفت: پس از پایان جنگ تحمیلی تاکنون در این استان حدود یک میلیون و 890 هزار قبضه مین توسط نیروهای مین روبی از زیر خاک کشف و خنثی شده است.

میرزایی اضافه کرد: این تعداد مین در شهرستان های مریوان، بانه، سروآباد، سقز، سنندج و کامیاران کشف شد که زمان جنگ تحمیلی در زمین کاشته شده بود.

وی با بیان اینکه اکنون در حال بازنگری مناطق آلوده و پاکسازی شده استان هستیم، افزود: این طرح در 199 نقطه مرزی و 366 پایگاه مین گذاری شده دوران دفاع مقدس در سال جاری با هدف افزایش ضریب ایمنی مردم شهرهای مرزی اجرا می شود.

میرزایی اظهار داشت: نقاط و پایگاه های مورد هدف بازنگری در شهرستان های مریوان، بانه، دیواندره، سروآباد، بیجار، سنندج، کامیاران، دیواندره و سقز واقع شده است.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار