کد خبر: ۴۶۰۸۰۰
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷

سرمربی تیم فوتبال لیورپول در آستانه دیدار امشب شاگردانش مقابل رئال مادرید که تجربه بیشتری در لیگ قهرمانان اروپا دارد، از شاگردانش خواست در بزرگترین بازی دوران زندگی خود شجاعت نشان دهند.

به گزارش شفاف از تارنمای خبری یورواسپورت، یورگن کلوپ در واکنش به اظهارات مطرح شده مبنی بر اینکه زین الدین زیدان دانش مربیگری محدودی دارد: گفت: سرمربی کهکشانی ها همانند دورانی که بازی می کرد، مربی بااستعدادی است.
دو سرمربی امشب در فینال لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه شهر کی یف پایتخت اوکراین به مصاف هم می روند و زیدان می خواهد اولین سرمربی باشد که تیم او برای سومین دوره پیاپی فاتح لیگ قهرمانان اروپا می شود.
کلوپ گفت: اگر کسانی فکر کنند زیدان دانش تاکتیکی زیادی ندارد در مورد من هم همین فکر را می کنند که واقعا مضحک است. 
وی گفت: از نظر من زیدان یکی از پنج بازیکن برتر تاریخ فوتبال است. حضور من در لیورپول طولانی تر از دوران سرمربیگری او در رئال مادرید است و او می تواند برای سومین بار فاتح لیگ قهرمانان اروپا شود. 
سرمربی لیورپول گفت: متاسفانه باید بپذیرم که او همانند دورانی که بازی می کرد سرمربی بااستعدادی است. بازیکنان او مثل ساعت کار می کنند. 
وی گفت: من بازی تیم او را بارها تماشا کرده ام. فوتبال آنها فوق العاده ای است. این تیم بهترین بازیکنان جهان را در اختیار دارد، اما در فوتبال همیشه فرصت برای سایر تیم ها هم هست. 
ترکیب احتمالی لیورپول شامل روبرتو فیرمینو، دیان لوورن و جیمز میلنر است که هیچ کدام تاکنون در فینال لیگ قهرمانان اروپا بازی نکرده اند. 
در حالی که رونالدو پنجمین بازیکنی خواهد بود که می تواند برای پنج بار فاتح این مسابقات شود. سرخیو راموس، گرت بیل، لوکا مودریچ، کریم بنزما، دنی کارواخال، مارسلو و ایسکو همگی بدنبال چهارمین قهرمانی در اروپا هستند. 
سرمربی لیورپول افزود: تجربه در فینال بسیار مهم است و من کاملا مطمئن هستم اعتماد به نفس رئال قبل از شروع بازی از تیم ما بیشتر است. اما بازی در این لحظه پایان نمی یابد، بلکه شروع می شود. من تیم های حریف رئال را دیده ام. رئال با تیم های واقعا قدرتمندی بازی کرده است. اما تاکنون برابر ما بازی نکرده است. ما لیورپول هستیم. 
کلوپ گفت: هیچ کس انتظار حضور ما در اینجا را نداشت، اما ما حالا اینجا هستیم.