کد خبر: ۴۶۰۸۲۶
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۹

سرهنگ قلابی مبارزه با موادمخدر که با همدستی ۲ دوست خود در قالب مبارزه با موادمخدر از شهروندان سرقت می‌کرد، به دام افتاد.

به گزارش شفاف، سرهنگ داوود فرد، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری یکی از مجرمان سابقه دار و حرفه ای با بیش از 13 سال سابقه دستگیری خبر داد که تحت عنوان سرهنگ پلیس مبارزه با موادمخدر و با همدستی دو همدست دیگر خود اقدام به سرقت و زورگیری در مناطق مختلف شهر تهران کرده است.

سرهنگ داوود فرد در توضیح این خبر گفت: در مورخه 1397/01/29 دو برادر با مراجعه به کلانتری 154 چیتگر به مأمورین اعلام کردند که دو سرنشین یک دستگاه خودرو پراید 132 سفید رنگ تحت عنوان مأمورین پلیس مبارزه با موادمخدر اقدام به سرقت بیش از 500 هزار تومان وجه نقد همراه آنها کردند .

مالباختگان در توضیحات خود به مأمورین عنوان داشتند: از پل عابر پیاده پائین آمده بودیم که ناگهان یک خودرو پراید 132 سفیدرنگ با دو سرنشین در برابر ما توقف کرد؛ سرنشین پراید پس از پیاده شدن به سمت ما آمد و ضمن معرفی خود به عنوان سرهنگ پلیس مبارزه با موادمخدر عنوان داشت : «به ما گزارش داده اند که افرادی با مشخصات ظاهری شما در این منطقه اقدام به فروش موادمخدر می کنند» و به این بهانه شروع به بازرسی ما دو نفر کرد و در حالیکه 500 هزار تومان پول همراه ما را روی صندلی ماشین ریخته بود از ما خواست تا کمی از ماشین آنها فاصله بگیریم؛ در همین زمان وی به سرعت سوار ماشین شد و به همراه راننده خودرو به سرعت از محل دور شدند و ما تنها موفق به برداشتن پلاک خودرو به شماره انتظامی ایران38/*** س 87 شدیم .

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ در خصوص نحوه دستگیری اولین متهم پرونده گفت: مأمورین کلانتری 154 چیتگر با بهره گیری از شماره پلاک ارائه شده از سوی مالباختگان اقدام به شناسایی مالک خودرو کردند.  در ادامه مشخص شد که خودرو به نام یک خانم ثبت شده اما  در اختیار همسر وی به نام "اکبر . پ" ( 45 ساله ) می باشد .

با شناسایی تصویر "اکبر . پ" توسط دو شاکی پرونده، این شخص توسط مأمورین کلانتری دستگیر شد. وی در تحقیقات اولیه با انکار انجام هرگونه سرقت مدعی بود که قطعا مالباختگان شماره پلاک خودرو او را به اشتباه برداشتند، اما دو شاکی پرونده ( دو برادر ) در مواجهه حضوری ، وی را به عنوان راننده پراید در زمان سرقت مورد شناسایی قرار دادند .

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیح دستگیری مجرم سابقه دار و حرفه ای به نام "بابک . ت" به عنوان متهم اصلی پرونده گفت:  اکبر . پ که در تحقیقات اولیه منکر هرگونه ارتکاب سرقت شده بود، پس از انتقال به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار و با 5 فقره سابقه دستگیری به اتهام ارتکاب جرایم مختلف نزاع و درگیری منجر به قتل عمـد ، سرقت ، اخاذی و ... مورد شناسایی قرار گرفت.

در ادامه ، "اکبر . پ" که دیگر چاره ای جز اعتراف نداشت، صراحتا به دهها فقره سرقت تحت عنوان مأمور با همراه همدست خود به نام "بابک . ت" ( 39 ساله ) اعتراف کرد.

وی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت : در داخل کمپ ترک اعتیاد با بابک آشنا شدم؛ در زمان سرقت ها من راننده بودم و بابک نیز پس از شناسایی سوژه های مورد نظر از خودرو پیاده می شد و سرقت ها را انجام می داد؛ پول حاصل از سرقت را به صورت مساوی با هم تقسیم می کردیم و گوشی های مسروقه را نیز بابک در شهرستان کرج می فروخت.

با شناسایی تصویر "بابک " به عنوان سارق اصلی و شخصی که خودش را به عنوان سرهنگ پلیس مبارزه با موادمخدر به مالباختگان معرفی کرده، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ اقدام به شناسایی مخفیگاه وی در شهرستان کرج – منطقه حیدرآباد کرده و در مورخه 20/02/1397 ضمن دستگیری وی، در همان بازرسی اولیه از محل دستگیری متهم موفق به کشف تعداد زیادی گوشی تلفن همراه متعلق به افراد غیر شدند .

سرهنگ داوود فرد در خصوص دستگیری نفر سوم در این پرونده نیز افزود: همزمان با ورود کارآگاهان به داخل مخفیگاه بابک . ت ، یک دستگاه خودرو سمند نقره ای رنگ با پلاک های مخدوش و ناخوانا به مخفیگاه بابک نزدیک می شود که خودرو توسط کارآگاهان پلیس آگاهی متوقف و در بازرسی از داخل آن چندین دستگاه گوشی تلفن همراه کشف می شود؛ راننده سمند به نام "منصور . خ" ( 35 ساله ) در همان لحظه دستگیری صراحتا به مسروقه بودن تمامی گوشی های تلفن همراه کشف شده اعتراف کرد و عنوان داشت که تمامی سرقت های خود را با همراهی بابک انجام داده و آخرین سرقت آنها نیز مربوط به چند ساعت قبل است.

منصور در خصوص نحوه آشنایی با متهم اصلی پرونده،  بابک به کارآگاهان گفت: با بابک هم محلی هستیم و حدودا 4 سال است که همدیگر را می شناسیم ؛ برای سرقت به تهران می آمدیم ؛ من تهران را زیاد بلد نیستم و بابک می گفت که برای سرقت کجا برویم. اما در بیشتر مناطق تهران را سرقت کردیم .

"بابک . ب" نیز پس از انتقال به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، چاره ای جز اعتراف نداشت و در همان تحقیقات اولیه صراحتا به دهها فقره سرقت اعتراف نمود و گفت : بارها به اتهام سرقت و همچنین کلاهبرداری در پوشش عناوین دستگیر و روانه زندان شدم. آخرین بار حدود 3 سال پیش بود که به همین جرم (سرقت تحت پوشش مأمور ) به زندان رفتم و حدود 3 ماه پیش بود که از زندان آزاد شدم ؛ در زمان سرقت خودم را تحت عنوان مأمور مبارزه با موادمخدر معرفی می کردم. سرقت های خود را با خودروهای پراید سفید 132 متعلق به اکبر آغاز کردم، اما زمانیکه اکبر دستگیر شد ادامه سرقت ها را با همراهی منصور و با خودرو سمند نقره‌ای او از ساعت 6 صبح تا 10:30 شب انجام می دادم.

سرهنگ قلابی به دام افتاد/ سرقت در پوشش مبارزه با موادمخدر + تصاویر

سرهنگ قلابی به دام افتاد/ سرقت در پوشش مبارزه با موادمخدر + تصاویر

سرهنگ قلابی به دام افتاد/ سرقت در پوشش مبارزه با موادمخدر + تصاویر

سرهنگ کارآگاه داوود فرد، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام دستور انتشار بدون پوشش تصاویر هر سه متهم پرونده گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمان پرونده به دهها فقره سرقت، سوابق متهمان بویژه متهم اصلی پرونده در ارتکاب جرایم مختلف بویژه سرقت های تحت عنوان مأمور، شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان، پراکندگی مناطق ارتکاب سرقت در سطح شهر تهران و به منظور شناسایی دیگر شکات و مالباختگان، هماهنگی های لازم با بازپرس محترم شعبه 10 دادسرای ناحیه 10 تهران جهت انتشار بدون پوشش تصاویر متهمان صادر شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگان که موفق به شناسایی تصویر متهمان شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند.

سرهنگ قلابی به دام افتاد/ سرقت در پوشش مبارزه با موادمخدر + تصاویر

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: