کد خبر: ۴۶۰۸۳۹
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۳

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه بر اساس برخی از ‌آمارها سالانه ۴۰ هزار نفر در اثر حوادث جان خود را از دست می‌دهند گفت: توسعه اورژانس هوایی امری ضروری بوده که مورد توجه وزارت بهداشت قرار گرفته است.

به گزارش شفاف، معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه بر اساس برخی از ‌آمارها سالانه ۴۰ هزار نفر در اثر حوادث جان خود را از دست می‌دهند گفت: توسعه اورژانس هوایی امری ضروری بوده که مورد توجه وزارت بهداشت قرار گرفته است.

حمید صدرالسادات در مراسم رونمایی از 6 بالگرد پیشرفته اورژانس اظهار داشت: بر اساس برخی از آمارها سالانه حدود 40 هزار نفر به دلیل حوادث جان خود را از دست می‌دهند که اکثر آن در جاده‌ها به وقوع می‌پیوندد.

وی با اشاره به اینکه علیرغم اقدامات انجام شده اصلاح وسایل نقلیه، جاده و فرهنگ‌سازی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، بیان داشت: مشکل حوادث همچنان جدی است از طرفی کشور ما جزو 20 کشور بزرگ دنیا بوده که پهنه آن مناطق کوهستانی، ساحلی و بیابانی را در برمی‌گیرد.

معاون وزیر بهداشت افزود: شرایط جغرافیایی سبب بروز مشکلاتی در این زمینه شده و برخی از مناطق امکانات بیمارستانی و دسترسی به طور کامل فراهم نیست لذا شرایط اقتضا می‌کند که بتوانیم از امکان اورژانس هوایی بهره‌مند شویم.

صدرالسادات گفت: طی سال‌های گذشته بخش‌های خصوصی یا غیرخصوصی همچون هلال‌احمر کمک کردند که در بحث امداد هوایی اقدامات گسترده‌ای برای مردم انجام دهیم و علیرغم مشکلات زیاد و تحریم‌ها توانستیم 6 فروند بالگرد را به مجموعه اورژانس بیفزاییم.

وی با بیان اینکه 90 درصد اورژانس هوایی دنیا از این هلی‌کوپترهای ایرباس استفاده می‌کنند، گفت: این اقدام با سرمایه‌گذاری آوای پردیس سلامت صورت گرفته و 85 نفر نیز در این زمینه استخدام شدند که امیدواریم شاهد گسترش خدمت‌رسانی هر چه بیشتر به مردم در حوادث باشیم.

منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: