کد خبر: ۴۶۰۹۳۳
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۴

افطاری دادن به روزه‌داران در ماه رمضان از ارزش بسیار زیادی برخوردار است به همین جهت امام صادق (ع) فرموده‌اند: افطار کردن در منزل برادر مسلمانت، برتر از ۷۰ روزه تو است.

به گزارش شفاف، محمدطا‌ها مرادی کارشناس علوم قرآنی درخصوص اهمیت والای ماه مبارک رمضان از نگاه پیامبر اکرم (ص) گفت: ماه مبارک رمضان نزد خداوند از اهمیت بسیاری برخوردار است به همین دلیل حضرت محمد (ص) فرموده است: اگر بنده خدا می‌دانست که ماه رمضان چیست و در آن چه برکتی وجود دارد، دوست داشت که تمام سال رمضان باشد.

ارزش والای افطاری دادن از نگاه امام صادق (ع) /اعمال و نماز روز یازدهم ماه مبارک رمضان


وی ادامه داد: همچنین افطاری دادن به روزه‌داران در ماه رمضان از ارزش بسیار زیادی برخوردار است به همین جهت امام صادق (ع) فرموده‌اند: افطار کردن در منزل برادر مسلمانت، برتر از ۷۰ روزه تو است.

مرادی اظهار کرد: بر اساس آنچه که در روایات به آن‌ها اشاره شده، پیامبر اکرم (ص) فرموده‌اند: در ماه رمضان ۵ چیز به امت من داده شده که به امت هیچ پیامبری پیش از من، داد نشده است و نخستین مورد آن است که در شب اول ماه رمضان خداوند به آن‌ها نظر لطف می‌کند و کسی که مورد لطف خدا باشد، هرگز عذاب نمی‌شود.

وی در ادامه در صحبت‌های خود تصریح کرد: همچنین در شامگاه بوی دهان امت پیامبر (ص) نزد خدا از بوی مشک پاکیزه‌تر است و فرشته‌ها در شبانه‌روز برای آن‌ها آمرزش طلب می‌کنند.

این کارشناس علوم قرآنی توضیح داد: خداوند همچنین به بهشت فرمان می‌دهد که خود را برای پذیرایی از بندگان خدا آماده کند ضمن اینکه در شب آخر ماه مبارک رمضان خداوند مزد عبادت‌های روزه‌داران را به آن‌ها عطا می‌کند.

 

ارزش والای افطاری دادن از نگاه امام صادق (ع)

 

وی تصریح کرد: همچنین در شب یازدهم ماه مبارک رمضان خواندن نمازی دو رکعتی که در هر رکعت سوره حمد و ۲۰ مرتبه سوره کوثر خوانده شود، مورد سفارش قرار گرفته است.

مرادی خاطرنشان کرد: در روز یازدهم ماه مبارک رمضان همچنین خواندن این دعا ارزش بسیار زیای دارد:

 بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ حَبّبْ الیّ فیهِ الإحْسانَ وکَرّهْ الیّ فیهِ الفُسوقَ والعِصْیانَ وحَرّمْ علیّ فیهِ السّخَطَ والنّیرانَ بِعَوْنِکَ یا غیاثَ المُسْتغیثین.

خدایا دوست گردان بمن در این روز نیکى را و نـاپسند بدار در این روز فسق ونافرمانى را وحرام کن بر من در آن خشم وسوزندگى را به یاریت اى دادرس داد خواهان.

منبع:میزان

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: