کد خبر: ۴۶۱۰۱۲
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲

کارشناس والیبال می گوید والیبالیست‌های ایران به دلیل عدم تمرکز بازی را به ژاپن باختند.

محمد ترکاشوند  پس از شکست ایران برابر ژاپن در هفته اول لیگ ملت های والیبال، اظهار کرد: ما همیشه در شروع کار با مشکل مواجه هستیم و هیچ وقت استارت خوبی در والیبال نداریم. البته در بازی روز گذشته نیز ایران در کار کروهی و تیمی عملکرد موفقی نداشت و والیبالیست‌های ایران در پاس دادن، اسپک و دفاع خوب عمل نمی‌کردند و حتی در دریافت نیز مشکل داشتند. در حقیقت می‌توانم بگویم بازی برابر ژاپن روز بد ما و روز خوب ژاپن بود.

وی گفت: سرویس‌های خوب و هدفمند تیم ژاپن و عملکرد بالای پاسور ژاپن سبب شده بود تا دریافت‌کنندگان ما نتوانند خوب اسپک بزنند و اسیر  آنها شده بودند. تمرکز بازیکنان ما دیروز برابر ژاپن به حدی پایین بود که پاسور ژاپن هر پاسی که می‌داد به امتیاز تبدیل می‌شد.

ترکاشوند خاطر نشان کرد: بازیکنان ما باید طوری کاری می‌کردند که با سرویس آنها را از کار می‌انداختند، اما ما متاسفانه نه تنها در سرویس و دفاع خوب نبودیم، حتی در زدن اسپک نیز عملکرد ضعیفی داشتیم.

ملی‌پوش سابق والیبال ادامه‌ داد: در هفته اول لیگ ملت‌های والیبال ما تنها توانستیم 3 امتیاز کسب کنیم و برای هفته دوم که بازی‌ها در آرژانتین برگزار می‌شود، کار سخت و دشواری را پیش رو خواهیم داشت. بویژه این که شرایط آب و هوایی، نوع غذا و حتی اختلاف ساعت آرژانتین می‌تواند  روی عملکرد بازیکنان ما تاثیر نامطلوب بگذارد و تیم ایران را تحت تاثیر خود قرار دهد. به هر صورت این شرایط برای سایر تیم‌ها نیز هست، اما این شرایط برای تیم ما که فرصتی برای حضور در بازی‌های  تدارکاتی را نداشت و همچنین تجربه کمتری برای سفر از قاره‌ آسیا به قاره اروپا، آفریقا و دوباره به آسیا دارد، شرایط را سخت‌تر خواهد کرد.

این کارشناس والیبال خاطر نشان کرد: اشتباه‌های فردی و گروهی زیادی برابر ژاپن داشتیم و تیم ژاپن از این مساله به خوبی استفاده کرد و توانست برابر تیم ما به پیروزی دست پیدا کند.

وی در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا تصور نمی کنید که تیم ایران نیاز به پوست اندازی دارد؟ گفت: در این تیم پوست اندازی صورت گرفته است و چند بازیکن جدید به تیم‌ ‌ملی ‌اضافه شده است. البته این بازیکنان چون تدارکات مناسبی نداشتند کولاکوویچ در بازی برابر ژاپن مجبور شد از بازیکنان با تجربه استفاده کند. من امیدوارم در هفته‌  دوم تیم ما بتواند امتیاز از دست داده رفته خود را جبران کند.