کد خبر: ۴۶۱۰۲۰
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶

جف بزوس مدیر عامل شرکت فضایی بلواوریجین که از سال‌ها قبل در اندیشه سکونت دائمی انسان‌ها در ماه بوده، ایده‌های خود در این زمینه را به طور مفصل تشریح کرده است.

به گزارش شفاف، جف بزوس مدیر عامل شرکت فضایی بلواوریجین امیدوار است انسان‌ها روزی به ماه بازگردند و بلو اوریجین قصد دارد با همکاری ناسا و سازمان فضایی اروپا اقامتگاه‌های دائمی برای انسان بر روی کره ماه ایجاد کند.

جف بزوس که ریاست شرکت آمازون را نیز بر عهده داشته و از ثروتمندترین ساکنان کره زمین محسوب می‌شود، تصریح کرده که قصد ندارد تصمیم گیری در این زمینه را به تعویق بیندازد تا سیاستمداران در این زمینه با یکدیگر به تفاهم برسند و هر چه سریع تر مقدمات این کار را فراهم می‌کند.

وی اظهار امیدواری کرده تا اواسط دهه آینده میلادی فضاپیمای بلو مون بر روی ماه فرود آید و قرار است حمایت‌های مالی و لجستیکی لازم از اجرای چنین طرحی به عمل آید.

جف بزوس قصد دارد اقامتگاه‌های مناسبی را برای زندگی انسان در ماه ایجاد کند و مخازن عظیمی را برای نگهداری آب ایجاد کند که از آنها برای تولید هوا و همین طور سوخت مورد نیاز فضاپیماها استفاده می‌شود.

رئیس شرکت بلواوریجین معتقد است می‌توان بسیاری از صنایع کره زمین را نیز در دهه‌های آینده به ماه منتقل کرد و حتی برخی افراد می‌توانند به طور دائمی در این صنایع مشغول به کار شوند.

آخرین اخبار