کد خبر: ۴۶۱۰۴۹
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۱

رئیس شعبه 112 کیفری 2 کرج از صدور احکام پرونده پنج متهم اختلاس در شعبه مرکزی (جهانشهر) بانک ملی خبر داد.

به گزارش شفاف، صادق حسنوند، از صدور احکام پرونده شعبه مرکزی جهانشهر بانک ملی خبر داد و گفت: در سال 95 بر اساس بازرسی‌هایی که اداره کل بازرسی امور شعب بانک ملی انجام می‌دهند مواردی تخلف را در شعبه جهانشهر مشاهده و گزارش می‌کنند.

وی افزود: افراد دخیل در پرونده که یکی از آن‌ها معاون شعبه جهانشهر و دیگری کارمند بازنشسته همان بانک بوده با همدستی تعدادی شرکت کاغذی اقدام به اخذ وام‌های کلان می‌کردند.

حسنوند در مورد این پرونده توضیح داد: پس از تشکیل پرونده برای 5 متهم در دادسرای عمومی و انقلاب کرج، مستندات جمع آوری و با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شد که با توجه به محرز بودن موارد اتهامی، احکام متهمان به جرم اختلاس و تحصیل مال نامشروع صادر شد.

وی ادامه داد: در این راستا برای متهم اول که رئیس شعبه جهانشهر بوده به جرم اختلاس به مبلغ بیش از 200 میلیون تومان به مجازات حبس طویل المدت، انفصال دائم از خدمات دولتی، جزای نقدی به میزان 320 میلیون تومان و رد مال به مبلغ 160 میلیون تومان محکوم شد.

رئیس شعبه 112 کیفری 2 کرج در مورد دیگر متهمان این پرونده گفت: متهم ردیف دوم که با شناسایی دیگر متهمان و تهیه و ارائه مدارک به بانک، معاونت در وقوع جرم داشته به دو سال حبس تعزیری و رد مال به مبلغ 234 میلیون تومان محکوم شد.

وی افزود: متهمان ردیف سوم تا پنجم نیز که با ایجاد شرکت‌های کاغذی در مرکز ثبت شرکت‌های استان‌های مرکزی، خراسان رضوی و شمالی، بدون داشتن حتی یک فعالیت اقتصادی در استان البرز بالغ بر 5 میلیارد تومان وام اخذ کرده بودند به حبس و رد مال محکوم شدند.