کد خبر: ۴۶۱۰۸۷
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۱

نائب رییس دوم کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زندان‌ها بی‌شک دارای مشکلاتی هستند، گفت: اگرچه نظارت‌هایی در زندان‌ها انجام می‌شود، اما قطعا کافی نیست و ممکن است در پاره‌ای از موارد ضعیف باشد، یا حتی ممکن است ماموری آلوده باشد.

به گزارش شفاف، محمد کاظمی (نائب رییس دوم کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی) در واکنش به گزارشی مبنی بر زندگی لوکس برخی زندانیان و پول‌‌هایی که در زندان برای داشتن زندگی بهتر خرج می‌شود، گفت: صحت و سقم این گزارش‌ را نمی‌دانم، اما اگر این چنین گزارش‌هایی صحت داشته باشد، علی‌القاعده نشان‌دهنده نظارت ضعیف زندان بر زندانیان است.

وی ادامه داد: تراکم زندانیان در همه زندان‌های کشور وجود دارد، و وقتی که جمعیتی بیشتر از ظرفیت زندان در آنجا نگهداری می‌شود، طبیعتا افرادی که توانایی مالی دارند و متمول هستند به دنبال جای بهتری در زندان هستند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زندان‌ها بی‌شک دارای مشکلاتی هستند، خاطرنشان کرد: زندان‌ها با توجه به کمبود پرسنل، کمبود فضا و... دارای مشکلاتی هستند. اگرچه نظارت‌هایی هم انجام می‌شود، اما قطعا کافی نیست و ممکن است در پاره‌ای از موارد ضعیف باشد و یا حتی ممکن است ماموری آلوده باشد.

وی ادامه داد: متاسفانه از راه‌های مختلف مانند بلعیدن و تبانی بین زندانی و مامور، مواد مخدر وارد زندان می‌شود و نمی‌توانیم این موارد را کتمان کنیم.

کاظمی خاطرنشان کرد: علی‌القاعده ورود بدون حساب و کتاب پول به داخل زندان امکان‌پذیر نیست و باید در حساب زندانی در زندان یک مبلغ محدودی وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه تخلفات در برخی از زندان‌ها دیده می‌شود، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سازمان زندان‌ها تابع قوه قضاییه است و نمایندگان مجلس برای بازدید ساده از زندان‌ها باید مکاتبات بسیاری انجام دهند و تلاش کنند، اما کمیسیون اصل 90 می‌تواند؛ در زمینه نظارت از زندان‌‌ها وارد شود.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: