کد خبر: ۴۶۱۰۹۱
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۸

رایزن فرهنگی سفارت هند در تهران از برگزاری جشن بزرگ هند در سه شهر جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

به گزارش شفاف، رایزن فرهنگی سفارت هند در تهران از برگزاری جشن بزرگ هند در سه شهر جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

دکتر «مهدی باغفلکی»، همزمان با آغاز دور برگشت رالی بین المللی کریدور شمال – جنوب که بین چهار کشور هند، ایران، آذربایجان و روسیه برگزار می‌شود، در مرز زمینی آستارا، اظهار کرد: روابط بین دو کشور هند و جمهوری اسلامی ایران بسیار حسنه و رو به گسترش است.

وی با بیان این‌که در سفر اخیر دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران به هند، تفاهمنامه‌هایی در بخش‌های مختلف امضا شد، ادامه داد : یکی از این تفاهمنامه‌ها، برگزاری جشن بزرگ هند در جمهوری اسلامی ایران بود.

باغفلکی با تأکید بر این‌که این جشن تا دو ماه دیگر و همزمان با فصل تابستان در ابعاد و حوزه‌های مختلف برگزار می‌شود، تصریح کرد: برپایی نمایشگاه، اجرای کنسرت موسیقی، معرفی صنعت نساجی هند و سایر برنامه‌ها در دستور کار مجریان این جشن قرار گرفته است.

وی با بیان این‌که این جشن با هماهنگی و همکاری میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در سه شهر بزرگ ایران برگزار می‌شود، افزود: شهرهای تهران، اصفهان و شیراز میزبان این جشن خواهند بود.

رایزن فرهنگی سفارت هند در تهران در بخش پایانی سخنان خود با بیان این‌که همواره دو کشور در ابعاد مختلف همکاری داشته‌اند، افزود: ارتباط فرهنگی و علمی بین دانشگاه‌های دو کشور همچنان در حال انجام است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار