کد خبر: ۴۶۱۱۸۳
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۳

عضو شورای شهر تهران از ساخت و ساز غیرمجاز در باغ ۲۲ هزار متری در سعادت آباد خبر داد.

به گزارش شفاف، مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران در شصت و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران که امروز(سه‌شنبه) برگزار شد، در خصوص ساخت و ساز برج در باغ ۲۲ هزار متری سعادت آباد توسط بنیاد مستضعفان اظهار کرد: حفظ فضای سبز و باغات از جمله تاکیدات ویژه مقام معظم رهبری بوده است، بر همین اساس شورای پنجم مصوبه برج باغ را لغو و زمینه‌های صیانت بیش از پیش از باغات شهر تهران را مورد توجه قرار داد.

وی افزود: بر خلاف این رویه این روز‌ها شاهد انتشار اخباری در رسانه‌ها پیرامون ساخت برج ۲۱ طبقه در باغ ۲۲ هزار متری سعادت آباد که سال‌ها پیش سریال تلویزیونی شب‌های برره در آن تولید شده بود، هستیم. مالک این باغ بنیاد مستضعفان است و بر اساس تصاویر ماهواره‌ای منتشر شده از این باغ شاهد آن هستیم که باغ از اوایل دهه ۸۰ به مرور در حال خشک شدن است.

فراهانی با بیان اینکه بر اساس مصوبه برج باغ و رای دادگاه مالک مجاز به ساخت و ساز تنها در 7 هزار متر از باغ است، گفت: باید ۱۵ هزار متر باغ حفظ شود، اما ظاهرا مسئولان و مدیران بنیاد مستضعفان اراده‌ای بر حفظ این باغ نداشته و به دنبال آن هستند تا باغ را به برج بدل سازند و ما دیگر شاهد نشانی از باغ نباشیم.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: در اجرای بند ۳، ماده ۷۱ قانون شورا‌های اسلامی کشور درباره «لزوم رعایت دقیق مقررات در صیانت و حفظ باغ» به معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و شهردار منطقه ۲ تذکر می‌دهم و انتظار دارم که با اجرای قانون زمینه صیانت از این باغ و سایر باغات در معرض تخریب فراهم شود.

وی افزود: شهرداری تهران باید ضمن توجه به مسائل باغات و فضای سبز شهر، اهتمام ویژه‌ای در رسیدگی به مسائل مربوط به باغات بزرگ و اندکی که در سطح شهر باقی مانده داشته باشد و در این زمینه با همکاری مالکان بخش‌های عمومی و غیر دولتی همچون بنیاد مستضعفان و غیره زمینه‌های حفاظت بیش از پیش باغات را فراهم کند.

فراهانی خاطر نشان کرد: امیدوارم با اجرای به موقع مصوبات شورا و اهتمام شهردار تهران شاهد توجه به باغات به عنوان یک کالبد پویا و اثربخش در تهران، شهر زندگی باشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: