کد خبر: ۴۶۱۲۰۲
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۶

در ماجرای ماندن یا رفتن تیام از استقلال اتفاقات جالبی رخ داده است.

به گزارش شفاف، مذاکرات باشگاه استقلال با تیام بر سر تمدید قرارداد، ماجراهای عجیبی را به وجود آورده است. این بازیکن در صفحه شخصی‌اش متنی به زبان فارسی منتشر کرد و گفت که مشکل او با استقلال به خاطر عدم تعهدات باشگاه به پرداخت به موقع مطالباتش و همچنین مشکل ممنوع الخروجی پیش از بازی برگشت برابر ذوب‌آهن اصفهان بوده است. تیام گفت که قبل از بازی حساس برابر ذوب‌آهن به او گفته‌اند ممنوع الخروج است و به همین دلیل ذهنش درگیر این موضوع بود.

این اتفاقات چند سؤال را ایجاد می‌کند، نخست اینکه چه کسی حقیقت را می‌گوید؟ مسئولان استقلال یا تیام؟ این مهاجم سنگالی در آخرین مصاحبه‌هایش در ایران از علاقه‌اش به استقلال و ماندن صحبت کرده بود، اما چرا به یک‌باره مسیر دیگری رفت؟ آیا متنی که به زبان فارسی منتشر شده از طرف او بوده یا مدیربرنامه‌هایش؟ اگر تیام حقیقت را می‌گوید، چرا باشگاه استقلال تا امروز از گفتن حقایق کتمان کرده است؟ چرا مطالبات بازیکن حرفه‌ای چون تیام نباید به موقع پرداخت شود تا امروز برای تمدید قرارداد به دردسر بیفتند؟

بحث بعدی ماجرای ممنوع الخروج شدن تیام است. پیگیری‌های خبرنگار تسنیم نشان می‌دهد ماجرای ممنوع الخروج بودن تیام به آن شکلی نبوده که گفته شده است. زمانی که تیام برای تمدید ویزای کار خود به کیش رفت، مدتی بعد به شخصی که کارهای خروج از کشور را انجام می‌دهد، اعلام کرد که پس از بازی‌های باشگاهی قصد رفتن به کویت را دارد تا با خانواده‌اش دیدار کند. این شخص می‌گوید که تیام زمان رفتنش را اطلاع داده و یک روز قبل آن، پاسپورتش را بدهد تا کارهای خروج انجام شود. تیام با ناراحتی می‌گوید که چرا باید پاسپورت در اختیار او باشد؟ آن شخص هم توضیح می‌دهد که گذرنامه او باید پس از استعلام مالیاتی، مُهر خروج بخورد. این شخص در ادامه می‌گوید که موضوع مالیات و خروج از کشور توسط باشگاه استقلال قابل حل بوده و مشکل خاصی نیست.

در ادامه، فردی از اطرافیان استقلال که در هتل محل اقامت تیم بوده، به سمت تیام می‌رود و به مهاجم سنگالی استقلال می‌گوید که اگر به خاطر داشته باشد، به او قول داده بود در صورت گلزنی در فینال جام حذفی گوشی آیفون X هدیه می‌دهد. تیام هم با تشکر از آن فرد به او گفت که باور نمی‌کند روی قولش مانده باشد. این بازیکن پس از گرفتن هدیه با خوشحالی راهی اتاقش شد. تیام در بازی برگشت برابر ذوب‌آهن هت‌تریک کرد تا زمینه‌ساز صعود استقلال به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا شود. سؤالی که مطرح می‌شود این است که اگر تیام به خاطر ممنوع الخروج بودن و مالیات ناراحت بوده، چطور توانسته در بازی حساس برابر ذوب‌آهن، عملکردی فوق‌العاده‌ داشته باشد؟ آیا صحبت‌هایی از طرف اشخاص دیگری با تیام شده که در رابطه با ممنوع الخروج بودنش حرف بزند؟

نکته دیگر اینکه برخی افراد این روزها در مورد خواسته‌های تیام از سوی او صحبت می‌کنند و سؤال این است که آیا تیام از نوع صحبت‌ها و درخواست‌های مدیربرنامه‌هایش اطلاعی دارد؟ ضمن اینکه اگر تیام از الکویت پیشنهاد اغواکننده‌ و سه میلیون دلاری دارد، چرا تصمیم نهایی‌اش را نمی‌گیرد و خیلی راحت با تیم کویتی قرارداد نمی‌بندد؟ این همه کش و قوس برای چیست؟ چرا مسئولان استقلال پس از حضور در ترکیه سعی کردند اینگونه به هواداران بگویند که تمام تلاش‌شان را کرده‌اند و حالا این تیام است که باید انتخاب کند و در واقع هواداران را مقابل تیام قرار دادند؟ چرا اصل ماجرا که مربوط به مسائل مالی می‌شود را به صراحت اعلام نکردند و شفاف نگفتند از پسِ پول این بازیکن برنمی‌‌آیند؟

اینها سؤالاتی است که بی‌پاسخ مانده و روزهای آینده قطعا همه چیز مشخص می‌شود، اگر چه گفته شده این ماجرا پس از صحبت شفر با تیام وارد مرحله جدیدی شده و این موضوع احتمال ماندن این بازیکن در استقلال را افزایش داده است. باید دید در نهایت تیام پس از صحبت با شفر راضی به ادامه حضور در استقلال می‌شود یا خیر.