کد خبر: ۴۶۱۲۱۹
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳
نایب رئیس به قولش عمل کرد؛

بازیکن تیم ملی فوتبال بانوان با اشاره به اینکه اردو های این تیم از اواخر سال گذشته آغاز شد، گفت: فدراسیون برنامه‎ای بلند مدت را برای بانوان فوتبالیست در نظر گرفته است.

به گزارش شفاف، سارا قمی درباره روند آماده سازی تیم ملی فوتبال اظهار کرد: در دور مقدماتی مسابقات قهرمانی آسیا ویتنام، صوفی زاده (نایب رئیس بانوان) قول داد تا پس از بازگشت از مسابقات اردوهای تیم ملی به صورت منظم و بدون وقفه برگزار شود. خوشبختانه این اتفاق افتاد و وی قولش را عملی کرد.

قمی در ادامه گفت: فدراسیون برنامه بلند مدت را در نظر گرفته است و اردو ها به طور منظم برگزار می شود. شرایط نسبت به گذشته بسیار تغییر کرده است و امکانات خوبی در اختیار بازیکنان قرار می  گیرد.

وی  یادآور شد: تصور نمی کردم قول هایی که در  ویتنام داده شده بود، عملی شود اما عملی شد. بازیکنان به حال خود رها نشدند، تمام هزینه ها از جمله هزینه رفت وآمد و هزینه لباس بازیکنان پرداخت می شود.

ملی پوش فوتبال بانوان درباره دیدارهای تدارکاتی در نظر گرفته شده نیز اظهار کرد: در حال حاضر در جریان دیدار های تدارکاتی نیستم اما فدراسیون برنامه ای بلند مدت را در نظر گرفته است تا بتوانیم در دور مقدماتی کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ حضور داشته باشیم. در گذشته اردوهای تیم ملی بانوان حدود یک ماه به آغاز رقابت ها برگزار می شد و همین باعث می شد نتیجه خوبی کسب نشود اما در حال حاضر حدود ۱۶ ماه به رقابت های کسب سهمیه وارد اردوهای تیم ملی شده ایم.

خانم گل پنج دوره مسابقات لیگ برتر درباره تصمیمش برای حضور در فصل آینده نیز گفت: فعلا تصمیمی نگرفته ام، تمرینات شخصی ام را زیر نظر برنامه های ایراندوست ادامه می دهم تا ببینم خدا چه می خواهد.

قمی درباره افزایش سطح کیفی رقابت های لیگ  برتر فوتبال بانوان در فصل آینده تصریح کرد: خوشبختانه در چند سال گذشته شاهد افزایش سطح کیفی رقابت ها بوده ایم.  تنها نیاز لیگ بانوان جذب اسپانسر ها است تا تیم هایی که با مشکلات مالی دست وپنجه نرم می  کنند از مشکلات رها شوند و تمرکزشان بر روی رقابت در لیگ شود.

 اردوهای تیم ملی فوتبال بانوان پس از دوری دوساله و خروج از رنکینگ فیفا اواخر سال ۹۵ برگزار شد و ملی پوشان پس از تمرینی دوماهه روانه دور مقدماتی مسابقات جام ملت های آسیا شدند. پس از بازگشت تیم ملی از رقابت ها طبق وعده های فدراسیون اردو های تیم ملی از اواخر سال گذشته آغاز و ادامه دارد تا از این پس تیم ملی با آمادگی بهتر در رویداد های پیش رو حاضر شود.

آخرین اخبار