کد خبر: ۴۶۱۳۶۲
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: ثبت نام دانش آموزان باید بدون هرگونه شرطی انجام شود و مدیران مدارس حق ندارند مانعی در این زمینه ایجاد کنند.

به گزارش شفاف، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: ثبت نام دانش آموزان باید بدون هرگونه شرطی انجام شود و مدیران مدارس حق ندارند مانعی در این زمینه ایجاد کنند.

رضوان حکیم زاده در خصوص اینکه برخی مدارس زودتر از موعد مقرر اقدام به ثبت نام دانش آموزان کرده و مبلغی را دریافت می کنند، افزود: کمک های مالی به مدارس که از طرف والدین ارائه می شود کاملا اختیاری و به منظور مشارکت در امر تعلیم و تربیت است و والدین نباید دغدغه ای نسبت به ثبت نام دانش آموزان داشته باشند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه ثبت نام دانش آموزان در مدارس دولتی طبق مقررات قبلی و بدون هرگونه تغییر انجام می شود، از مدیران مدارس خواست در این زمینه تعامل بیشتری با خانواده ها داشته باشند.

حکیم زاده یادآور شد: ثبت نام دانش آموزان در مدارس غیردولتی نیز طبق ضوابط صورت می گیرد و به منظور شفاف سازی و در جریان قرار گرفتن خانواده ها، شهریه تعیین شده برای هر دوره تحصیلی در سامانه سازمان مدارس غیردولتی قابل مشاهده است.

وی درباره اخذ وجه توسط برخی مدارس برای برگه های امتحانی نیز گفت: مدارس به هیچ وجه مجاز به گرفتن وجهی برای برگزاری امتحانات نیستند و اگر تخلفی صورت گیرد، خانواده ها می توانند با مراجعه به سایت واحد ارزیابی عملکرد مناطق آموزش و پرورش و یا سیستم رسیدگی به شکایات در سایت وزارت آموزش و پرورش به نشانی www.medu.ir مساله را پیگیری کنند.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: