کد خبر: ۴۶۲۵۵۴
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۶

مراتب ثبت لباس محلی و ۳ میراث ناملموس دیگر از جمله دمپختک به استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابلاغ شد.

به گزارش شفاف، معاون رئیس‌جمهوری در نامه‌ای به استاندار کهگیلویه و بویراحمد مراتب ثبت چهار میراث ناملموس را به او ابلاغ کرد.

در نامه علی‌‌اصغر مونسان - رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، خطاب به محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد آمده است:

«در اجرای ماده ”1“ از قانون تشکیل سازمان میراث‌فرهنگی و گردشگری مصوب سال 1382 و مواد ”11 و 12“ از قانون الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی حفظ میراث‌فرهنگی ناملموس مصوب سال 1384 و مواد ”2 و 3“ آیین‌نامه اجرایی قانون مذکور مصوب 1387/11/6 هیئت محترم وزیران و با رعایت مقررات آیین‌نامه اجرایی مذکور، میراث‌فرهنگی ناملموس با عنوان ”مهارت سنتی پخت کلک گوشتی و فرهنگ آن“ به‌شماره 1488، ”مهارت سنتی دمپختک گوشت و فرهنگ آن“ به‌شماره 1489، ”مهارت سنتی پخت شله ماشکی و خواص درمانی آن“ به‌شماره 1490 و ”فن و مهارت تهیه پوشاک و البسه محلی استان کهیگیلویه و بویراحمد“ الحاق به شماره 356 در تاریخ 1396/10/18 به‌ثبت رسیده است. هر گونه اقدام که موجب حفظ و احیای این میراث شود مورد تأکید است.

خواهشمند است دستور فرمایید مراتب برای اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذی‌ربط ابلاغ شود و از نتیجه این سازمان را مطلع نمایند.»

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار