کد خبر: ۴۶۵۰۲۲
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۳
در مسابقات کشتی آلیش قهرمانی کشور؛

«رقیه صفری» با کسب مدال برنز مسابقات کشتی آلیش زنان قهرمانی کشور اولین مدال آور تاریخ کشتی زنان قم شد.

به گزارش شفاف، رشته کشتی ده‌ها سال یک رشته ورزشی مردانه در ایران محسوب می‌شد اما با ورود رشته‌های ورزشی زیر مجموعه به آن و نیز صدور مجوز جهانی برای حجاب زنان مسلمان و کشتی گیر، اکنون مدتی است که کشتی بانوان در مسیر رشد قرار گرفته است.

برگزاری رقابت‌های کشتی کلاسیک و کشتی آلیش در بخش بانوان در سطح قهرمانی کشور، فضا را برای بروز استعدادهای جوان علاقمند به کشتی نزد دختران فراهم کرد و در استان قم نیز با پرورش اولین مربیان پرورش کشتی گیر، این رشته مدال آور در بخش بانوان نیز فعال شده است.

در مسابقات کشتی آلیش قهرمانی کشور در گرگان که با حضور کشتی گیرانی از سراسر کشور برگزار شد یک کشتی گیر از تیم هیئت کشتی استان قم به نام رقیه صفری موفق شد اولین مدال تاریخ کشتی زنان قم را برای ورزش استان قم به ارمغان بیاورد.

در این مسابقات و در دسته به اضافه ۷۵ کیلوگرم، رقیه صفری کشتی گیر قمی به همراه زهرا نوراللهی کشتی گیر اصفهانی به مدال برنز و مقام سوم مشترک رسید و توانست تا نیمه نهایی این پیکارها پیش برود و تنها در نبرد نیمه نهایی بود که نتیجه را واگذار کرد.

رشته کشتی در استان قم یکی از رشته‌های مهم و مدال آور محسوب می‌شود اما ورود زنان به عرصه این رشته، حاکی از این است که اهمیت حضور تیم‌های ورزشی زنان در رشته کشتی در رویدادهای جهانی همپای مردان از سوی فدراسیون کشتی درک شده و فضای رقابتی جدیدی بین استان‌ها پدید می‌آورد.

آخرین اخبار