کد خبر: ۴۶۵۱۴۹
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸
سرمربی تیم ملی فوتبال دختران:

سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال دختران زیر 19 سال ایران، گفت: بازیکنان تیم ایران انگیزه ی بالایی برای پیشرفت دارندو معتقدم دو تا پنج سال دیگر جزو بهترین های آسیا می‌شوند.

 به گزارش شفاف، کتایون خسرویار درباره تیم دختران فوتبالیست زیر 19 سال، درجمع خبرنگاران گفت‌: معتقدم این تیمی که در اختیار داریم دو تا پنج سال دیگر جزو بهترین های آسیا می‌شود. بازیکنان تیم ایران انگیزه بسیار بالایی برای موفقیت دارند. دیگر نمی‌خواهیم یک جا باشیم. میل به رشد و پیشرفت داریم. درباره آماده سازی تیم فوتبال دختران ، اظهار کرد:  پنجمین مرحله اردوی آماده سازی تیم‌ ‌ملی فوتبال  دختران زیر 19 سال را پشت سر می گذاریم. این تیم در شرایطی خود را برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا آماده می‌کند  که دو تورنمنت روسیه و ایتالیا را پشت سر گذاشت.

او در ادامه‌، افزود:  برای تشکیل تیم دختران می‌توانستیم  از  بازیکنان زیر 19 سال تیم بزرگسالان استفاده کنیم اما  ترجیح دادیم بازیکنان کم سن وسال تر را در اختیار داشته باشیم و آنها را برای قهرمانی آسیا آماده کنیم. در این مدت نیز تلاش کردیم تا اعتماد به نفس بازیکنان را بالا ببریم.

سرمربی تیم فوتبال دختران، خاطر نشان کرد: در تورنمنت ایتالیا بازیکنان جوان بازی‌های  خوبی را ارائه دادند. در این تورنمنت باختیم اما  برابر تیم هایی بازی کردیم که سال‌هاست در فوتبال بانوان سرمایه‌گذاری کرده‌اند و در رنکینگ فیفا جایگاه بالایی دارند. بازیکنان ایران با وجود تجربه پایینی که نسبت به حریفان خود داشتند اما  پا به پای آنها دویدند.

خسرویار، بیان‌ کرد: تیم جوان وبا انگیزه ای در اختیار داریم. تیمی که بسیار منظم است. به نظرم تاکنون چنین تیمی نداشتیم. کادرفنی عالی، سرپرست بسیار خوب، حمایت هایی که از  تیم جوانان  می‌شود  نیز بسیار دلگرم کننده است. فدراسیون فوتبال تمرکزخود را روی جوانان گذاشته است چون ما آینده فوتبال بانوان هستیم. پس حالا زمان آن رسیده  که به این تیم توجه کنند. تیمی که امید می‌رود  روزی در جام جهانی و المپیک نیز حضور پیدا کند.

اوعنوان کرد: برنامه‌ام را برای آماده سازی تیم بر مبنای بدنسازی و فوتبال قرار دادم. بازیکنان باید حرفه‌ای تمرین کنند. به همین دلیل توجه ویژه‌ای به بدنسازی بازیکنان داشتیم. روزی که تیم جوانان با تیم بزرگسالان بازی داشتند متوجه شدم که بدنسازی بازیکنان خوب بوده است و از این لحاظ آرامش پیدا کردم.

سرمربی تیم دختران زیر 19 آسیا در ادامه‌ ، اظهار کرد:  بازیکنان ما کم تجربه هستند و به حضور در رقابت‌های بین‌المللی  نیاز دارند. با این وجود ترجیح می‌دهم  با تیم های لیگ برتر و تیم‌ ‌ملی بزرگسالان بازی کنیم. البته تیم اردن و امارات درخواست داده‌اند، اگر بتوانیم با اوکراین و تایلند نیز بازی کنیم بسیار خوب است.

خسرویار همچنین ‌اضافه کرد: در ایتالیا تیم جدیدی ساختیم. در مصاف با تیم های دیگر نقاط ضعف و قوت خودمان را شناسایی می‌کنیم. از  زمانی که هدایت دختران زیر 19 سال را بر عهده گرفتم تاکنون احساس می‌کنم  واقعا داریم فوتبال بازی می‌کنیم. پله پله جلو آمده‌ایم. از  بازیکنانم راضی هستم.

سرمربی تیم فوتبال دختران که جایزه الهام بخش ترین مربی جهان را چندی پیش دریافت کرد، درباره ارتباطش با بازیکنان تیم‌ ‌ملی، خاطر نشان کرد: برای بازیکنانم در زمین معلم و مربی هستم و در خارج از زمین دوست و رفیق. در هنگام تمرین بسیار جدی می‌شوم. اگر بازیکنی اشتباه کند تمام تیم تنبیه می‌شود. معتقدم ما یک تیم هستیم پس تنبیه و تشویق نیز باید تیمی صورت بگیرد.

وی اشاره‌ای نیز به رقبای تیم ایران در مرحله مقدماتی مسابقات قهرمانی آسیا داشت و در این باره، بیان‌ کرد: در مرحله مقدماتی با تیم های میانمار، لائوس و فلسطین هم گروه هستیم. میانمارتیم فوق‌العاده‌ قوی است. بازیکنان این تیم در کمپ زندگی می‌کنند. مربی هلندی دارند که سیستم فنی تیم میانمار را بالا برده است. لائوس هم در رده سنی زیر 16 سال جزو هشت تیم برتر آسیا است. فلسطینی ها از  بازیکنان خود که درسراسر دنیا حضور دارند استفاده می‌کنند. اما  سخت ترین حریف ما تیم میانمار است. منتظر فیلم بازی‌های این تیم هستیم تا آنالیزشان کنیم.

 سرمربی تیم فوتبال دختران زیر 19 سال آسیا، افزود: در این مدت سعی کردیم به لحاظ روانشناسی بازیکنان را برای مسابقات آماده کنیم. اعتماد به نفس آنها را بالا ببریم. شاید در ابتدای اردوها به بازیکنان تذکری می‌دادم گریه می‌کردند اماحالا متوجه اشتباهات خودشان می‌شوند.  

 تیم ملی فوتبال دختران زیر ۱۹ سال ایران در گروه F رقابت‌های مقدماتی قهرمانی آسیا با تیم‌های لائوس، میانمار و فلسطین هم گروه است. این مسابقات اواخر مهر ماه سال جاری در میانمار برگزار می‌شود.