کد خبر: ۴۶۵۵۵۳
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان گفت: با توجه به کشتی گیرانی که در خدمت تیم ملی هستند، باید بگویم که این پتانسیل را داریم که همچون سال گذشته به مقام قهرمانی برسیم.

به گزارش شفاف، حمید باوفا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان کشورمان پس از قهرمانی در رقابت‌های آسیایی هندوستان گفت: سطح رقابت‌های سبک وزن کشتی فرنگی آسیا همواره بالا بوده است و امسال نیز همچون سال‌های گذشته شاهد رقابت‌های حساسی در اوزان سبک بودیم. البته در سایر اوزان نیز رقابت‌های نزدیکی بین مدعیان برگزار شد و خوشبختانه کشتی گیران کشورمان نیز نمایش دلچسبی را از خود بر جا گذاشتند و در کل از عملکرد تیم راضی بودم.

وی تصریح کرد: قطعا برای حضور در رقابت‌های جهانی تغییراتی را در بین اعضای تیم صورت خواهیم داد تا تیم ملی را تقویت کنیم و با قدرت بیشتری در رقابت‌های جهانی حضور پیدا کنیم اما از کادرفنی راضی هستم و احتمالا با همین کادرفنی در مسابقات جهانی حاضر شویم.

باوفا تاکید کرد: قبل از اعزام به مسابقات آسیایی، تغییر قوانین بزرگترین دغدغه من و سایر اعضای کادرفنی بود. اینکه مسابقات را دو ساعت بعد از وزن‌کشی برگزار می کنند تا حدودی ما را به فکر فرو برده بود و زمان زیادی را صرف وفق شدن با این قانون کردیم و در نهایت با کمک کادرفنی و تیم پزشکی تمام جوانب کار را مورد ارزیابی قرار دادیم و نفراتی را به مسابقات آسیایی اعزام کردیم که بتوانند بهترین نتیجه را کسب کنند.

وی اظهار داشت: رقابت‌های آسیایی به پایان رسیده است و حالا بزرگترین دغدغه من و اعضای کادرفنی برای حضور در رقابت‌های جهانی علاوه بر قانون جدید، احتمال رو در رو شدن با کشتی گیران رژیم اشغالگر قدس خواهد بود که اگر این اتفاق رخ دهد، مشکلات زیادی را برای ورزش کشورمان به وجود خواهد آورد.

باوفا در ادامه خاطرنشان کرد: تمرینات بسیار منظم و هدفمندی را پشت سر گذاشته‌ایم و تا مسابقات جهانی که در شهریور ماه برگزار می‌شود، سه اردوی دیگر را پیش بینی کرده‌ایم و با توجه به کشتی گیرانی که در خدمت تیم ملی هستند، باید بگویم که این پتانسیل را داریم که همچون سال گذشته به مقام قهرمانی برسیم.

باوفا اظهار داشت: بزرگترین نقطه قوت کشتی کشورمان، آقای رسول خادم و اعضای فدراسیون هستند و در کنار مدیریت بسیار خوب ایشان باید به اتحاد و همدلی کادرفنی تیم ملی جوانان و مدیریت تیم‌های ملی پایه جناب آقای حسن بابک و همچنین اعضای تیم ملی جوانان اشاره کنم و ارتباط بسیار نزدیکی که بین کادرفنی و کشتی‌گیران وجود دارد، می‌توانند نقاط قوت تیم ملی جوانان کشورمان باشند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان کشورمان در رابطه با توجه مسئولین به این رشته ورزشی اظهار داشت: توقعی از مسئولین ورزشی کشور نداریم. آنها دیگر کاری با ما ندارند و ما نیز فقط به عشق مردم و شاد کردن دل هموطنانمان زحمت می‌کشیم و عرق می‌ریزیم. تیم ملی کشتی فرنگی جوانان کشورمان سال گذشته برای اولین بار در رقابت‌های جهانی به مقام قهرمانی دست یافت اما از طرف وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک چه کار خاصی برای اعضای آن تیم صورت گرفت؟ حتی به استقبال تیمی که برای اولین بار قهرمان جهان شده بودند نیز نیامدند و به یک تبریک خشک و خالی در فضای مجازی بسنده کردند. البته توجه مسئولین در زمینه کم کردن جوایز قهرمانان مثال زدنی است به طوری که از سال گذشته تا کنون مقدار قابل توجهی از جوایز قهرمانان کشتی را کاهش داده اند. با توجه به رفتار مسئولین ورزشی کشورمان بعید نیست در آینده ای نزدیک به وضعیتی برسیم که حتی کسب یک مدال در رقابت‌های جهانی برای کشورمان تبدیل به آرزو شود.

وی در ادامه تصریح کرد: چند روز دیگر مرحله جدید اردوهای تیم ملی را آغاز خواهیم کرد و تا رقابت‌های جهانی سه اردو را تدارک دیده‌ایم تا بتوانیم با تمام قدرت در رقابت‌های جهانی که در شهریور ماه برگزار می‌شود، شرکت کنیم.

باوفا در پاسخ به این سوال که آیا به مربیگری در رده‌های سنی بالاتر فکر می کند یا خیر، گفت: از سال 90 کار خود را در عرصه مربیگری در تیم‌های ملی آغاز کرده‌ءام و همواره به این نکته توجه داشته‌ام که فقط در همان رده ای که مشغول به کار هستم متمرکز شوم و در حال حاضر نیز فقط به موفقیت در تیم ملی جوانان فکر می‌کنم. هرگاه مسیری که در آن گام برمی دارم را به پایان برسانم، به مسیر بعدی فکر خواهم کرد.

قهرمان سال 2003 جوانان جهان در پایان تاکید کرد: از فدراسیون کشتی که طی این سال‌ها همواره از ما حمایت کرده و باعث دلگرمی ما بوده، تشکر می‌کنم. همچنین از مدیر محترم تیم‌های ملی جناب آقای بابک و اعضای کادرفنی و کشتی گیران تیم ملی نیز تشکر می‌کنم و امیدوارم که بتوانیم همچون سال گذشته به مقام نخست رقابت‌های جهانی برسیم تا دل هموطنان عزیزمان را شاد کنیم.