کد خبر: ۴۶۵۵۶۰
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۵

سرپرست باشگاه استقلال گفت که صحبتی برای بازگشت مجتبی جباری به این تیم نشده است.

به گزارش شفاف، امیرحسین فتحی درباره آخرین وضعیت قرارداد روزبه چشمی و آیا این بازیکن قطعا در تیم استقلال حضور خواهد داشت گفت: چشمی بازیکن ما است و با باشگاه استقلال قرارداد دارد. قطعا فصل آینده هم در خدمت این بازیکن خواهیم بود و بعد از رفع مصدومیتش در تیم حضور خواهد داشت.

وی در مورد اینکه رضا افتخاری مدعی شده بود چشمی مبلغ زیادی از باشگاه استقلال خواسته و آیا این موضوع صحبت داشته یا خیر، تصریح کرد: خیر. من با چشمی صحبت خاصی نداشتم؛ ان‌شاءالله مسائل قبل از حضور من فراموش شود و به آینده فکر کنیم.

سرپرست جدید باشگاه استقلال در مورد اینکه گفته می شود مامه‌ تیام و سرور جپاروف قرار است به زودی به تهران بیایند، گفت: طبق صحبتی که با مدیربرنامه‌های این دو بازیکن انجام دادیم قرار است آنها امشب (دوشنبه) یا بامداد فردا به تهران بیایند. همه تلاشمان را خواهیم کرد تا براساس اهداف و سیاست‌های کلان باشگاه بتوانیم مانند فصل گذشته در خدمت این بازیکنان باشیم.

فتحی در پاسخ به این پرسش که آیا در ابتدای کار خود در باشگاه استقلال با مشکلات مالی مواجه است یا خیر گفت: قطعا همین طور است. ما در کشوری زندگی می‌کنیم که اصل و ابتدایی‌ترین کار مسائل اقتصادی است. اکنون این مشکل گریبان همه باشگاه ها را گرفته است. یک روز می‌گفتیم ذوب آهن و سپاهان مشکل مالی ندارند اما الان این دو باشگاه هم با مشکلات مالی مواجه هستند. در هر صورت باید با همکاری دوستان این مشکلات برطرف شود.

وی درباره مهلت ای اف سی به باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس برای پرداخت بدهی‌هایشان هم یادآور شد: قطعا تا پایان مهلتی که داریم بدهی‌ها را پرداخت خواهیم کرد و هواداران نگران این موضوع نباشند.

فتحی در پاسخ به این پرسش که آیا باشگاه استقلال بازیکن جدیدی تا شروع لیگ برتر جذب خواهد کرد یا خیر گفت: خیر، فعلا سیاست باشگاه حفظ شاکله قدیمی تیم است و از طرف کادر فنی نیز هیچ بازیکنی به ما معرفی نشده است.

سرپرست جدید باشگاه استقلال درباره آخرین وضعیت مجید حسینی و اینکه گفته می‌شود باشگاه استقلال از این بازیکن شکایت کرده است گفت: اینکه این بازیکن با باشگاه دیگری وارد مذاکره شده کار بسیار غیرحرفه‌ای است که باشگاه ترکیه‌ای انجام داده است. حسینی با ما قرارداد دارد و ما با جدیت پیگیر این موضوع هستیم و مطمئن باشید از طریق ای اف سی و فیفا این موضوع را تا احقاق حق باشگاه پیگیری خواهیم کرد. حسینی بازیکن ماست و هیچ باشگاهی حق مذاکره با این بازیکن را ندارد. در عرف بین المللی هم اگر باشگاهی یک بازیکن را بخواهد باید با باشگاه مبدأ وارد مذاکره شود.

فتحی در پاسخ به این پرسش که گفته می‌شود بندی در قرارداد مجید حسینی با باشگاه استقلال وجود دارد که اجازه می‌دهد این بازیکن بدون رضایت نامه به باشگاه دیگری انتقال پیدا کند گفت: خیر،‌در قرارداد او قید شده است که بعد از رضایت باشگاه می‌تواند به باشگاه دیگری منتقل شود. وقتی بازیکن قرارداد دارد باید با باشگاه مذاکره شود. اینکه یک دفعه بازیکن باشگاه خود را رها کند و به تیم دیگری برود غیرحرفه‌ای است. در لیگ دسته دو، سه و حتی محلات هم این اتفاق نمی‌افتد. ضمن اینکه اگر باشگاهی بازیکنی را می‌خواهد باید از باشگاه مبدأ استعلام بگیرد. اینکه همینطور با بازیکنی قرارداد ببندند بسیار غیرمنطقی است.

«همواره این سوال برای هواداران بوجود آمده که سرپرست و مدیری که در باشگاه استقلال و پرسپولیس شروع به کار می‌کند آیا واقعا استقلالی یا پرسپولیس است؟ حالا با این وضعیت آیا شما واقعا از ابتدا استقلالی بودید؟» سرپرست جدید باشگاه استقلال در واکنش به این پرسش تصریح کرد: قطعا اگر من استقلالی نبودم الان در این باشگاه حضور نداشتم. مطمئن باشید هر کسی در هر باشگاهی حضور دارد باید به آن عرق داشته باشد. من سابقه فتبالی روشنی دارم و در گذشته هم عضو باشگاه استقلال بوده ام. کسانی که با من رابطه 30-40 ساله دارند به خوبی می‌دانند که رنگ من آبی است. با تمام احترامی که برای دوستانم در هیئت رئیسه پرسپولیس و هواداران این تیم قائلم اما من استقلالی هستم.

فتحی در مورد تمدید قرارداد مامه تیام و سرور جپاروف و اینکه این نگرانی وجود دارد باشگاه استقلال مبلغ زیادی بابت تمدید قرارداد به این بازیکنان پرداخت کند گفت: باشگاه و هیئت مدیره سیاست خاصی دارد و قطعا در مذاکرات برای هر بازیکنی مبلغ خاصی در نظر گرفته شده است که مطمئن باشید بیشتر از آن پرداخت نخواهد شد. ما اسیر جو موجود نمی‌شویم. اینجا باشگاه بزرگ استقلال است و مطمئن باشید وجاهت آن را حفظ خواهیم کرد.

وی که با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران صحبت می‌کرد در خصوص اینکه گفته می‌شود احتمال دارد مجتبی جباری دوباره به باشگاه استقلال برگردد گفت: خیر، من از دوستان می‌خواهم اخبار دقیق باشگاه را از سایت ما دنبال کنند. ضمن احترامی که برای مجتبی جباری قائلم اما تا این لحظه برای بازگشت او صحبتی با من نشده است.

سرپرست جدید باشگاه استقلال در پاسخ به این پرسش که آیا پندار توفیقی از سمت خود در باشگاه استقلال استعفا کرده است یا خیر گفت: این اتفاقی است که قبل از جلسه معارفه من و حضورم در باشگاه استقلال رخ داده بود. توفیقی استعفای خود را به افتخاری داده و پس از آمدن من این استعفا در اختیار من قرار گرفت. فعلا تصمیمی در این مورد نگرفته‌ام.

فتحی درباره اینکه قول قهرمانی به هواداران استقلال را می‌دهد یا خیر گفت: همه تلاشمان را خواهیم کرد تا این باشگاه را به جایگاه واقعی خود برسانیم. آرزوی قلبی ما همین است و تمام تلاشمان را هم خواهیم کرد.

وی در واکنش به صحبت های رضا افتخاری که مدعی بود او را مجبور کرده‌اند قراردادهای دو الی سه برابری با برخی از بازیکنان امضا کند و اینکه این قراردادها برای باشگاه استقلال تعهد ایجاد خواهد کرد تصریح کرد: من به این موضوع اعتقادی ندارم. اینکه قراردادها تا رقمی دو تا سه برابری امضا شده باشد اغراق است. قطعا هر تعهدی باشگاه از قبل داشته الان برعهده من است و من متعهدم آنها را پرداخت کنم. ان‌شاءالله مشکلی در این خصوص پیش نخواهد آمد.

سرپرست باشگاه استقلال در مورد اینکه آیا بهتر نیست مبلغ بدهی‌های باشگاه را به طور روشن اعلام کنند گفت: قطعا در اولین فرصت این کار را انجام خواهیم داد و اعلام می‌کنیم در زمان حضورمان در باشگاه استقلال چقدر بدهی وجود دارد و چه رزومه ای خواهیم داشت.

فتحی در مورد دیدار سوپرجام و اینکه آیا بهتر نبود تمهیداتی اندیشیده شود تا این دیدار برگزار شود گفت: دوست داشتم اتفاقات طوری رقم بخورد که تا در جوی آرام مقابل رقیب دیرینه‌مان بازی کنیم و هواداران هم از این مسابقه لذت ببرند امیدوارم در اولین فرصت این اتفاق بیفتد.

وی درباره درآمدزایی باشگاه استقلال در فصل جدید لیگ برتر یادآور شد: با کمک هیئت مدیره باشگاه یک تیم مارکتینگ مستقر می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم از توانایی این دوستان برای درآمدزایی در باشگاه استفاده کنیم.

سرپرست جدید باشگاه استقلال در پایان در واکنش به این پرسش که آیا برنامه‌ای برای حذف بندهای عجیب در قرارداد بازیکنان دارد یا خیر گفت: قطعا همینطور است، ان شاءالله شما خواهید دید که قراردادها را اصولی خواهیم کرد تا باشگاه بیشترین سود را از نقل و انتقالات ببرد. ضمن اینکه هواداران در آن صورت مطمئن خواهند بود بازیکن وقتی دو تا سه سال با باشگاه قرارداد دارد تا پایان مدت قرارداد خود در این تیم حضور خواهد داشت.