کد خبر: ۴۶۵۵۶۱
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۳

همزمان با زمزمه‌های توقف مذاکرات خلع سلاح اتمی یکی از رسانه‌های دولتی کره شمالی به مردم این کشور نسبت به آماده‌باش تاکید کرده است.

به گزارش شفاف به نقل از خبرگزاری یونهاپ، روزنامه رودونگ سینمون چاپ کره شمالی وقایع دهه ۹۰ میلادی را که فقر گسترده و گرسنگی شدید در نتیجه فروپاشی کمونیسم در شوروی و اروپای شرقی، این کشور آسیایی را دربرگرفت، یادآور شد.

این روزنامه در ادامه می‌نویسد: حتی اگر ما بتوانیم این مسیر طولانی را از این تندباد طی کنیم، در مسیر مردم قرار خواهیم گرفت که ثابت کرده‌اند می‌توانند با مشکلات موجود دست و پنجه نرم کنند و در مسیر سوسیالیسم قرار بگیرند.

این درخواست از سوی روزنامه کره شمالی در بحبوحه نگرانی‌هایی درباره این مساله به وجود آمده که مذاکرات خلع سلاح اتمی بین کره شمالی و آمریکا مطرح شده است.

پیشرفت نه چندان مناسب روند مذاکرات خلع سلاح اتمی کره شمالی بر دورنمای هرگونه لغو تحریم‌ها علیه این کشور سایه افکنده است.

همچنین این درخواست برای آماده باش مردم کره شمالی در صورت توقف مذاکرات خلع سلاح اتمی شاید به انتظارات مردم درباره بهبود اوضاع در این کشور پایان دهد.

رسانه رسمی کره شمالی اخیرا درخواست‌ها برای اتکا بر اوضاع داخلی را افزایش داده است. به طوری که رهبری این کشور به شدت به دولت و مقام‌های حزب تاکید کرده تا امور اقتصادی را بهتر رسیدگی کنند.

وی حتی در جریان بازدیدهای اخیر خود از برخی از کمپانی‌های این کشور به انتقاد از وضعیت موجود پرداخته و خواستار بهبود آن شده بود.

این در حالی است که همکاری کامل اقتصادی بین دو کره بعید به نظر می‌رسد که تا زمانی که کره‌ جنوبی و واشنگتن همچنان موضعی خصمانه در قبال کره شمالی دارند، به وجود بیاید.

آمریکا و کره‌ جنوبی تاکید دارند که کره شمالی نخست باید به صورت کامل و پیش از برداشته شدن تمامی تحریم‌ها برنامه تسلیحات اتمی خود را متوقف کند.

آخرین اخبار