کد خبر: ۴۶۵۵۹۹
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۷

بنا بر تصمیم سران حزب کار و هتنوعا در رژیم صهیونیستی، وزیر امور خارجه پیشین این رژیم، رهبر معارضان حزب حاکم خواهد شد.

به گزارش شفاف، پس از هفته‌ها بحث و رایزنی، حزب «کار» در رژیم صهیونیستی اعلام کرد که «زیپی لیونی» وزیر خارجه پیشین این رژیم، رئیس معارضان (دولت) خواهد شد. 

حزب کار از احزاب چپ (میانه) در رژیم صهیونیستی و از احزب قدیمی و از جریان‌هایی است که بیش از احزاب دیگر در قدرت بوده است.

آبی گاوی رئیس فعلی حزب، امروز دوشنبه اعلام کرد که زیپی لیونی جایگزین اسحاق هرتزوگ خواهد شد. گاوی در توییتر با انتشار یک عکس سلفی با لیونی نوشت «گفتیم بله، لیونی». 

 

ائتلاف «اتحاد صهیونیستی» اعلام کرد که دو عضو این ائتلاف (حزب کار و هتنوعا) بر ادامه کار مشترک از جمله در انتخابات آینده توافق کردند و قرار شد که زیپی لیونی ریاست معارضان (دولت) را بر عهده بگیرد. 

ائتلاف اتحاد صهیونیستی متشکل از دو حزب کار به ریاست آبی گاوی و حزب هتنوعا به ریاست زیپی لیونی است که در آخرین ماه سال 2014 با هدف تشکیل فهرستی واحد در انتخابات پارلمانی سال 2015 تشکیل شد.

این ائتلاف در انتخابات سال 2015 با کسب 24 کرسی پس از حزب لیکود (به ریاست بنیامین نتانیاهو) که 30 کرسی به دست آورده بود، در رتبه دوم قرار گرفت. 

به گزارش کانال ده تلویزیون رژیم صهیونیستی، گابی گفت: ما امروز گامی مهم برای جایگزین نظام کنونی برداشتیم که امیدی جدید برای شهروندان اسرائیل است... انرژی جدید در معارضان هست و من از ریاست او [لیونی] خوشحالم.

لیونی نیز در مقابل با تأکید بر تقویت کار معارضان حزب حاکم اعلام کرد که او و حزب کار برای ارائه جایگزینی برای حزب حاکم و تشکیل فراکسیون بزرگ تلاش می‌کند و گابی رئیس «اتحاد صهیونیستی» نیز نامزد نخست‌وزیری خواهد بود تا دولت تغییر کند. 

بیستمین انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی سال 2015 برگزار شد که بر اساس آن حزب لیکود به ریاست بنیامین نتانیاهو و اتحاد صهیونیست (هرتزوگ و لیونی) بیشترین کرسی‌ها را به دست آوردند. 

آخرین اخبار