کد خبر: ۴۶۵۶۱۶
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۷
مرکز آمار ایران اعلام کرد

نرخ تورم نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در فصل بهار نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش به ۱۷.۴ درصد رسید.

به گزارش شفاف، گزارش شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران فصل بهار ١٣٩٧ (بر مبنای سال پایه ١٣٩٠) منتشر شد. درصد تغییرات میانگین شاخص در چهار فصل منتهی به فصل بهار سال ١٣٩٧ نسبت به میانگین شاخص در چهار فصل منتهی به بهار سال ١٣٩٦ معادل ١٧,٤ درصد بوده که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (١٢.٣ درصد) با افزایش روبرو بوده است.

شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در فصل بهار ١٣٩٧ به عدد ٢٥٠,٨ رسید که این رقم نسبت به شاخص فصل قبل (٢٢٣.١)، ١٢.٤ درصد و نسبت به شاخص فصل مشابه سال قبل (١٩٧.١)، ٢٧.٣ درصد افزایش داشته است.

درصد تغییرات میانگین شاخص در چهار فصل منتهی به فصل بهار سال ١٣٩٧ نسبت به میانگین شاخص در چهار فصل منتهی به بهار سال ١٣٩٦ معادل ١٧,٤ درصد بوده که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (١٢.٣درصد) با افزایش روبه‌رو بوده است.

شاخص قیمت گروه « خدمات» با ١٤,٥ درصد افزایش نسبت به فصل قبل بیش‌ترین تاثیر را در افزایش شاخص کل در فصل بهار داشته است. گروه « آهن­ آلات، میلگرد و پروفیل درب و پنجره و نرده » با ٢١.٢ درصد و گروه «چوب» با ١٥.١ درصد افزایش به ترتیب رتبه‌های بعدی را در افزایش شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در فصل بهار سال مورد بررسی داشته‌اند.