کد خبر: ۴۶۵۶۷۶
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۱
طی بیانیه‌ای

مجمع تشخیص مصلحت نظام، طی بیانیه‌ای از همکاری‌های دلسوزانه دبیر و اعضای محترم شورای نگهبان با این نهاد انقلابی در ادوار مختلف به ویژه در دو دهه اخیر، تجلیل و قدردانی کرد.

به گزارش شفاف، مجمع تشخیص مصلحت نظام، طی بیانیه‌ای از همکاری‌های دلسوزانه دبیر و اعضای محترم شورای نگهبان با این نهاد انقلابی در ادوار مختلف به ویژه در دو دهه اخیر، تجلیل و قدردانی کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

نظام مقدس جمهوری اسلامی ثمره بالنده و دستاورد عظیم انقلاب شکوهمند اسلامی و قیام بی‌نظیر ملت تاریخ‌ساز ایران به رهبری امام راحل عظیم‌الشان است که با رای بیش از 98 درصدی بر ابتنای نظام‌جمهوری اسلامی ایران  بر موازین شرع مقدس و دین مبین اسلام به عنوان آرمان تاریخی مجاهدان و عالمان و شهدای گلگون کفن این سرزمین پرگهر  تاکید کردند و با هدایت های پیامبرگونه حضرت امام خمینی (ره) ساختارهای حکومت بر این اساس شکل گرفت، که از آن جمله نهاد مبارک شورای نگهبان به عنوان نهاد عالی صیانت کننده "قانون اساسی" و "شرع مقدس" در فرایند قانونگذاری و اداره جامعه می‌باشد. از سوی دیگر نهاد مجمع تشخیص مصلحت نظام برای رعایت مصالح جامعه و نظام در قانون اساسی مورد تأکید قرار گرفته است.

شورای محترم نگهبان، در طول سه دهه گذشته،  در موضوعات مختلف، همکاری مستمر و موثری با مجمع  در چارچوب تشخیص و عمل به مصالح عمومی  کشور و در ذیل وظایف اساسی خود  داشته است.

بی تردید، همراهی مجدانه  و حضور فعالانه فقهای معزز و حقوقدانان محترم عضو این شورا، در جلسات و بررسی های کارشناسی مجمع، راهگشای حقیقی در حل ارجاعات قانونی به مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده است.

مجمع تشخیص مصلحت نظام،  از همکاری های موثر، حضرت آیت الله جنتی و سایر اعضای محترم  و بدنه حقوقی و کارشناسی آن نهاد مقدس بویژه در دو دهه اخیر تقدیر می‌نماید و تداوم برکات این رکن انقلابی را در پاسداری از حریم  نورانی شرع  و قانون اساسی و تحقق منویات داهیانه ی مقام معظم رهبری (مدظله العالی)  از خداوند متعال مسالت می نماید.

آخرین اخبار