کد خبر: ۴۶۵۶۷۹
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۱

بانک ملی ازبکستان با بانک Deutsche Bank AG آلمان در مورد تأمین مالی طرح‌های سرمایه گذاری به ارزش 500 میلیون یورو قرارداد امضا کرد.

به گزارش شفاف، بانک ملی ازبکستان با بانک Deutsche Bank AG آلمان در مورد تأمین مالی طرح‌های سرمایه گذاری به ارزش 500 میلیون یورو قراردادی امضا کرد.

این قرارداد تخصیص خط اعتباری برای تامین مالی طرح‌های سرمایه گذاری در زمینه‌های مختلف اقتصادی، مانند بخش انرژی، حمل و نقل، کشاورزی، پزشکی، پتروشیمی، زیربنایی، فلزسازی و هواپیمایی را در نظر دارد.  

این قرارداد از این لحاظ منحصر بفرد است که ارائه کمک مالی درازمدت برای واردات تجهیزات و فن آوری‌ها از کشورهای مختلف از جمله آمریکا، کره جنوبی، ژاپن، آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا را در نظر دارد.  

پیشتر نیز بانک ملی با بانک‌های بزرگ آلمان قراردادی به ارزش کلی 950 میلیون یورو امضا کرد.

همچنین با بانک Commerzbank AG به ارزش 350 میلیون یورو و بانک AKA Bank به ارزش 100 میلیون یورو قراردادهایی امضا شده است که برای سرمایه گذاری در بخش کوچک و کارآفرینی خصوصی را در نظر درند.

هم اکنون آلمان یکی از بزرگترین همکاران ازبکستان در اروپا است و مبادلات بازرگانی 2 کشور در سال 2016 میلادی در سطح 520 میلیون دلار قرار گرفت.

در ازبکستان 123 شرکت آلمانی با مشارکت سرمایه گذاران آلمان از جمله 27 شرکت با صد 100 سرمایه سرمایه گذاران این کشور فعالیت می‌کنند.

با همکاری شرکت‌های بزرگ آلمانی در ازبکستان طرح‌های سرمایه گذاری معادل بیش از یک میلیارد یورو اجرا شده است.

آلمان در تاریخ 31 دسامبر سال 1991 میلادی استقلال ازبکستان‌ را به رسمیت شناخته و در تاریخ 6 مارس سال 1992 میلادی میان 2 کشور روابط سیاسی برقرار شده است.