کد خبر: ۴۶۵۷۶۶
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸

استاندار کرمانشاه با اشاره به نقش مهم این استان در دوران دفاع مقدس گفت: باغ موزه دفاع مقدس باید سریعتر وارد فاز اجرایی شود.

به گزارش شفاف، هوشنگ بازوند امروز چهارشنبه در نشست بررسی پروژه باغ موزه دفاع مقدس کرمانشاه اظهار داشت: انتظار داشتیم کار ایجاد باغ موزه دفاع مقدس وارد فاز اجرایی شود اما هنوز تا این مرحله فاصله زیادی داریم.


استاندار کرمانشاه با اشاره به ایجاد موزه‌های جنگ در بسیاری از کشورهای جهان برای نمایش افتخارات افزود: مضامین، نمادها و ارزش هایی دفاع مقدس ما نیز بسیار والاتر از دیگر جنگ های رخ داده در جهان است و برای زنده نگه داشتن این ارزش‌ها باید آنها در قالب همین موزه‌ها به نمایش بگذاریم و به مردم بشناسانیم.


وی با اشاره به نقش مهم این استان در دوران دفاع مقدس، جانمایی این باغ موزه در استان را یک انتخاب بسیار به جا و مناسب دانست و گفت: قرارگیری این باغ موزه دفاع مقدس در کریدور گردشگری بیستون - تاق بستان یکی ویژگی بسیار برجسته به این مجموعه بخشیده است.


بازوند همچنین به مشکل ایجاد تقاطع غیرهمسطح در مقابل این باغ موزه اشاره کرد و گفت: شهرداری باید این موضوع را ظرف 2 ماه آینده تعیین تکلیف کند تا مطالعات هرچه زودتر وارد فاز اجرایی شود.


وی از طراحان نیز خواست تا طراحی این باغ موزه به شکلی انجام شود که گردشگران نیز دسترسی مناسبی به بخش های مختلف مجموعه داشته باشند تا بتواند اثرگذاری بیشتری هم داشته باشد.