کد خبر: ۴۶۵۷۷۵
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۱

دفتر نظامیان خارجی در افغانستان اعلام کرد که در شش ماه اول سال میلادی جاری 2 هزارو 911 بمب را در مناطق مختلف افغانستان پرتاب کرده اند که این میزان افزایش چهار برابری را نشان می دهد.

به گزارش شفاف، دفتر با عنوان حمایت قاطع روز چهارشنبه با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که این رقم در تمام سال 2017 یکهزارو 600 بمب بود که علیه طالبان و داعش در افغانستان استفاده شد.
با وجود افزایش نزدیک به چهار برابری حملات هوایی آمریکا در افغانستان هیچ پیشرفتی در بهبود وضعیت امنیتی مشاهده نشده است بلکه گروه طالبان با حملات بی وقفه تهاجمی مناطق بیشتری را در این کشور تحت کنترل خود در آورده اند.
براساس گزارش سازمان ملل متحد در افغانستان که هر شش ماه یک بار تلفات غیرنظامیان را اعلام می کند، تلفات حملات هوایی آمریکا در شش ماه اول سال میلادی جاری نسبت به سال گذشته 52 درصد افزایش را نشان می دهد.
از طرف دیگر آمریکا نیز اعتراف کرده است که راهبرد جدید نظامی «دونالد ترامپ» برای افغانستان و آمریکا شکست خورده و امکان بازنگری در آن وجود دارد. اما هنوز روشن نیست که این بازنگری به چه بخشی بیشتر توجه خواهد کرد، حملات بیشتر هوایی و زمینی، صلح و یا تقویت نیروهای افغانستان در بازنگری مورد توجه قرار خواهد گرفت.

آخرین اخبار