کد خبر: ۴۶۵۷۸۰
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸

کشور ایرلند شمالی یکی از چهار بخش تشکیل دهنده بریتانیای کبیر می باشد. پایتخت و بزرگترین شهر ایرلند شهر دوبلین می باشد.

 

کشور ایرلند شمالی یکی از چهار بخش تشکیل دهنده بریتانیای کبیر می باشد. پایتخت و بزرگترین شهر ایرلند شهر دوبلین می باشد.

 

آب و هوا

آب و هوای ایرلند بسیار مطبوع و ملایم می باشد. هوا در طول سال نه خیلی سرد و نه خیل گرم می باشد. میزان بارش باران در این کشور از بارش برف بیشتر است. البته باید گفت که آب و هوای ایرلند بسیار متغیر می باشد و در ساعتی آفتابی و در ساعتی دیگر می تواند بارانی باشد.برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سایر تورها مانند تور لحظه آخری تایلند و نیز آفر تور ارمنستان به سایت سفر باتو مراجعه کنید.

بهترین زمان سفر

شلوغ ترین زمان سفر به ایرلند شمالی بین ماه های ژوئنتاآگوست (۱۱ خردادتا ۹ شهریور) می باشد که فستیوال های متعددی برگزار می شود. البته به دلیل حجم بالای گردشگری در این زمان از سال هزینه ها نیز بال هستند. اما در فصل زمستان زمان خلوت و کم سفر این کشور است و به طبع هزینه ها نیز به نسبت تابستان ارزان تر است. بهترین زمان سفر به این کشور فصل های بهار و پاییز می باشد که آب و هوا نیز معتدل می باشد و هزینه ها مناسب هستند.

در ادامه با ما همراه باشید تا تعدادی از جاذبه های گردشگری ایرلند شمالی را معرفی کنیم. جزئیات بیشتر در مورد قیمت تور قشم در سایت سفر باتو را ببینید.

قلعه راک کاسل

دانستنی های سفر به ایرلند شمالی

این قلعه متعلق به قرن چهارم می باشد و شامل یک کلیسای جامع، برج گرد، چهارعمارت؛ نمازخانه کوناک وتالار ویکارز کورال بوده است. 

تماشای پرندگان دره وث

در شبه جزیره هوث هزاران پرنده دریایی وجود دارد که شما از روی صخره های بلند آن می توانید به تماشای آنها بپردازید. در این جزیره شما می توانید بقایای یک صومعه قرن ششمی و یک کلیسای قرن هشتمی وجود دارد که بازدید از آنها خالی از لطف نیست و نشانه قدمت این منطقه می باشد. همچنین می توانید طوطی‌های دریایی ، پنگوئن‌های منقار تیغی، غازهای دریایی، چلچله دریایی و پنگوئن‌ های سیاه دریایی را تماشا کنید که در صخره های این جزیره پناه گرفته و زندگی می کنند. در مورد جزئیات تور ارزان کیش و همچنین توضیحات تکمیلی در مورد قیمت تور مشهد بیشتر بخوانید.

پل معلقCARRICK-A-REDE

دانستنی های سفر به ایرلند شمالی

نزدیک روستای Ballintoy شهر Antrim، پل طنابی معروف CARRICK-A-REDE قرار دارد. ارتفاع این پل 30 متر و عرض آن 20 متر می باشد. این پل از جاذبه های معروف ایرلند می باشد که از آن نگهداری و محافظت می شود. گردشگران بسیاری برای بازدید و عبور از این پل سالانه به ای بخش از ایرلند سفر می کنند.

صخره‌های موهر

دانستنی های سفر به ایرلند شمالی

این صخره ها در دهکده ساحلی به نام لیسکانور قرار دارند و ارتفاع آنها در برخی نقاط 120 و نقاطی دیگر به 214 متر می رسد. در روزهای آفتابی می توان خلیج و جزیره و دره های اطراف این صخره ها را تماشا کرد و لذت برد به همین دلیل این صخره ها سالانه حدود یک میلیون بازدید کننده دارد.

کتابخانه سه گانه ادبیات دوبلین

دانستنی های سفر به ایرلند شمالی

این کتابخانه بزرگ و قدیمی بین سالهای 1712 و 1732 ساخته شده است. این مکان 213 فوت طول دارد و با سنگ مرمر تزنین شده است. بیش از 200 هزار کتاب نادر در این کتابخانه بزرگ وجود دارد که از جمله آنها انجلیلی متعلق به قرن 15 میلادی می باشد. این انجیل از مهم ترین نسخ خطی قرون وسطایی در جهان می باشد و از گنجینه های ملی ایرلند به شمار می آید.