کد خبر: ۴۶۵۸۰۷
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰

فرمانده انتظامی استان همدان از انهدام باند ۸ نفره حفاران غیرمجاز در شهرستان اسدآباد خبر داد.

به گزارش شفاف و به نقل از روابط عمومی معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی همدان، سردار بخشعلی کامرانی صالح گفت: در پی کسب خبری مبنی بر این که افرادی در یکی از محله های شهرستان اسدآباد قصد حفاری به منظور کشف عتیقه جات و آثار باستانی را دارند، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران انتظامی شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: پس از اطمینان از صحت موضوع، اکیپی از ماموران پلیس آگاهی، یگان امداد و کلانتری ۱۲ جانبازان شهرستان اسدآباد به محل اعزام و ۸ نفر را با دو دستگاه خودرو سواری پژو پارس و پژو ۲۰۶ در محل مشاهده کردند.

سردار کامرانی صالح ادامه داد: طی بررسی ها مشخص شد در داخل این منزل، حفاری عمیق صورت گرفته به طوری که تمام حیاط پر از کیسه های خاک بوده و در بازرسی از خودرو ۲۰۶ مقداری وسایل مربوط به کنده کاری از جمله تیشه، یک دستگاه گنج یاب با وسایل مربوطه، ۹ سکه مربوط به قبل از اسلام، دو سکه تاریخی مربوط به دوران صفویه، ۱۲ سکه پهلوی رضاخانی و مقداری انگشتر، مواد مخدر و یک رشته دستبند فلزی، یک عدد قطب نمای بازاری، یک عدد نارنجک دستی و مقداری وسایل متفرقه کشف شد.

فرمانده انتظامی استان همدان با اشاره به این که ارزش اشیاء کشف شده توسط کارشناسان میراث فرهنگی ۵ میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: متهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.