کد خبر: ۴۶۵۸۸۸
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۳
فرمانده هوانیروز ارتش:

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: توانایی رزمندگان ایرانی دنیا را به لرزه انداخته، لذا دشمنان جرات حمله به ایران را ندارند. 

به گزارش شفاف، امیر یوسف قربانی امروز (چهارم مرداد) درمراسم گرامیداشت سالروز عملیات مرصاد، با بیان اینکه در طول دوران دفاع مقدس عملیات های مختلفی انجام شد، اما عملیات مرصاد عملیاتی باارزش بود، اظهارکرد: در این عملیات منافقین به جمهوری اسلامی ایران و به مردم و ممکلت خود خیانت کردند. 

وی ادامه داد: درحالی که منافقین خود را فدایی خلق می دانستند، خیانتی کردند که حتی امپریالیست ها و لیبرال ها نیز این خیانت را قبول ندارند. 

فرمانده هوانیروز ارتش تاکید کرد: منافقین به جایی رسیدند که همه چیز را زیرپای خود گذاشتند، کسی که خود را فدایی خلق می‌داند، چگونه خلق را آتش می‌زند؟ همان کاری که آنها در بیمارستان اسلام آباد غرب برسر مردم آوردند. 

وی به عدم پایبندی رژیم بعث به قطعنامه 598 و حمله به ایران با ابزار منافقین اشاره کرد و گفت: رژیم بعث با این حمله نشان داد که این قطعنامه را اصلا قبول نداشت، چراکه وقتی قراردادی بسته می‌شود، حمله دیگر معنایی ندارد. 

امیر قربانی تاکید کرد: عراق با این حمله می خواست شکست هشت ساله خود از ایران را جبران کند، لذا  با زبونی و پستی دست به حمله زد. فکر همه چیز را هم کرده بود جز بالگردهای هوانیروز و پشتیبانی مردم ایران از انقلاب. 

وی اضافه کرد: منافقین وقتی به سمت ایران حمله کردند، فکر می‌کردند مردم ایران پشتیبان آنها خواهند بود، اما مردم غیور و شجاع این کشور در مقابلشان ایستادند. 

فرمانده هوانیروز ارتش، وحدت نیروهای مسلح و همراهی مردم باآنان برای دفاع از کشور را از جمله شاخص ترین ویژگی های این عملیات عنوان کرد و افزود: امروز نیز همین مردم برای دفاع از اسلام جانفشانی می کنند. 

وی باتاکید براینکه روح ولایتمداری در مردم وجوانان ایران نهادینه شده، گفت: از این جهت است که جوانان و فرزندان این کشور به عنوان مدافعان حرم در جبهه های خارج در مقابل مستکبرین می ایستند و مبارزه می کنند. 

امیر قربانی ادامه داد: درعملیات مرصاد با بسیج مردمی و نیروهای مسلح کمر منافقین شکسته شد، تا جایی‌که از سال 60 تاکنون هیچ صدایی از آنان درنیامده، اما اخیر سروصدای آنان شروع شده که قطعا باز هم کاری از پیش نخواهند بُرد. 

وی در ادامه به نقش هوانیروز در عملیات مرصاد اشاره کرد و گفت: در این عملیات 425 ساعت پرواز توسط بالگردهای هوانیروز ارتش انجام شد.  همچنین 3360 نفر نیرو را با 40 فروند بالگرد در این عملیات هلی بُرد کردیم. 

وی با بیان اینکه امروز توانایی رزمندگان ایرانی دنیا را به لرزه انداخته است، خاطرنشان ساخت: به همین خاطر است که دشمن جرات حمله کردن به ایران را ندارد. 

قربانی یادآورشد: اگر اصل ولایت پذیری را رعایت کنیم، هیچ آسیبی به این مملکت نمی رسد و ملت ما ملتی بااقتدار وسرافراز خواهد بود.