کد خبر: ۴۶۵۹۳۹
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵

در حالی که ارتش سوریه به حملاتش برای بازپس‌گیری اراضی این کشور ادامه می‌دهد، روسیه در شورای امنیت خواستار کمک قدرت‌های بزرگ جهان به بازسازی سوریه و بازگشت آوارگان سوری شد.

به گزارش شفاف به نقل از روسیا الیوم، دیمیتری پولیانسکی، معاون سفیر دائم روسیه در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت خواهان پایان دادن به تحریم‌های یکجانبه علیه سوریه شد و گفت، دولت‌ها نباید کمک‌های خود به این کشور را به درخواست‌هایشان مبنی بر انجام اصلاحات در دولت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه ربط دهند.

بسیاری از تحلیل‌گران معتقدند، مداخله نظامی روسیه در راستای منافع دولت سوریه در سال ۲۰۱۵ نقطه عطفی در روند درگیری در این کشور بود که بیش از ۳۵۰ هزار قربانی گرفت و منجر به آواره شدن میلیون‌ها تن دیگر شد.

پولیانسکی در شورای امنیت گفت، بهبودی اقتصاد سوریه یک چالش سرنوشت‌ساز است، زیرا این کشور از کمبود شدید مصالح ساختمانی و تجهیزات سنگین برای بازسازی خود رنج می‌برد.

در این نشست شورای امنیت فرانسه با صراحت تمام اعلام کرد، مادامی که اسد با انتقال سیاسی موافقت نکند، بودجه‌ای برای کمک به بازسازی سوریه تخصیص نخواهد داد. مرحله انتقال سیاسی شامل تدوین قانون اساسی جدید و برگزاری انتخابات است.

آخرین اخبار