کد خبر: ۴۶۵۹۵۶
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۶

رئیس جمعیت هلال احمر نوشهر از غرق شدن چهار جوان در سواحل این شهرستان خبر داد و گفت که سه نفر با ورود به آب در منطقه شناممنوع ' توساتک ' جان باختند .

به گزارش شفاف، علیرضا شیروانی زمان وقوع این حادثه را عصر جمعه اعلام کرد و افزود که یک جوان دیگر هم در ساحل ' سیترا ' جان باخت . 
وی غرق شدگان در منطقه شنا ممنوع را از جوانان بومی مازندران معرفی کرد و گفت که 2 جوان 35 و 32 ساله اهل نوشهر و جوان دیگر هم بابلی بود.
رئیس جمعیت هلال احمر نوشهر جوان غرق شده در ساحل سیترا را هم اهل چالوس معرفی کرد و افزود : جسد این نوجوان تاکنون پیدا نشده است.
وی خواستار توجه مردم به هشدارهای ناجیان غریق و تابلوهای هشدار دهنده در سواحل شد و گفت که هفت تیم موتور سوار ، سه دستگاه خودرو امدادی و 24 امدادگر به همراه 75 ناجی بر نقاط حادثه خیز نوار 56 کیلومتری سواحل شهرستان نوشهر نظارت دارند.
رئیس جمعیت هلال احمر نوشهر افزود : با فعالیت ناجیان غریق تنها در روز گذشته چهار نفر که از مرگ حتمی نجات یافتند. 
از اغاز اجرای طرح سالمسازی دریا تاکنون 6 نفر در سواحل دریا در محدوده شهرستان نوشهر غرق شدند.
طرح سالمسازی دریا در مازندران امسال از اول خرداد ماه شروع شد و تا پایان شهریور در 95 نقطه از 338 کیلومتر ساحل خزر در استان مازندران ادامه خواهد یافت .
طرح دریا از ساعت 8 صبح شروع و تا ساعت 18 ادامه خواهد داشت.
امسال حدود 900 ناجی غریق در داخل و خارج از طرح سالم سازی به حادثه دیدگان احتمالی خدمات رسانی می کنند.
بر اساس گزارش های رسمی ،‌ سال گذشته 62 نفر در فصل شنا در آب های ساحلی دریای خزر در مازندران غرق شدند که از این شمار 17 نفر بومی و بقیه مسافر بودند. 
گزارش اداره کل دفتر امور اجتماعی استانداری مازندران نشان می دهد که با اجرای طرح سالمسازی دریای خزر از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید ، تاکنون آمار غرق شدگان حدود 63 درصد نسبت به سال 91 کاهش یافته است 

آخرین اخبار