کد خبر: ۴۶۵۹۷۰
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵
وزیر ارتباطات خبر داد

وزیر ارتباطات گفت: 100 هزار گوشی توقیفی در بازرسی از شرکت‌های متخلف و 100 هزار گوشی مانده در گمرک که با دلار 42000 تومان وارد شده‌اند با تصمیم مشترک چندین دستگاه از طریق شبکه آنلاین و شبکه سنتی در بازار عرضه می‌شود.

به گزارش شفاف، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یک نشست خبری در نمایشگاه الکامپ آخرین تصمیم‌ها درباره بازار گوشی تلفن همراه را تشریح کرد و گفت: اگرچه وظیفه کنترل بازار موبایل با وزارت ارتباطات نیست اما پیش از این نظرم را درباره وضعیت بازار موبایل و شرایط پیش رو بیان کرده‌ام و برآوردم این بود که وضعیت بازار به زودی بهتر خواهد شد. 

وی گفت: در حال حاضر در بازار گوشی تلفن همراه چند عامل از جمله موجودی بازار برای ارائه به مردم، تثبیت شرایط دلار و وضعیت گوشی‌های توقیف شده بر قیمت‌ها تاثیرگذار است. 

وی ادامه داد: تا زمانی که شرایط دلار تثبیت نشود نمی‌توان انتظار ثبات در بازار را داشت. 

جهرمی گفت: از سوی دیگر 100  هزار گوشی توقیف شده وجود دارد که در بازرسی از شرکت‌های متخلف به دست آمده است. همچنین 100 هزار گوشی دیگر  وجود دارد که قدرت آزادسازی از گمرک را نداشتند؛ درباره اینکه مجموع این کالاها که با ارز 4200 تومانی وارد شده‌اند چگونه در بازار عرضه شوند نیاز به تصمیم‌گیری‌هایی بود که تاخیر در این سه فرایند برخی تصمیم‌گیری‌ها را طولانی کرد. 

وزیر ارتباطات گفت: اکنون در جلساتی که با حضور چندین دستگاه برگزار شده که تدابیری اندیشیده شده و منتظر اجرایی شدن این تدابیر هستیم. 

وی ادامه داد: پیشنهاد نهایی این جلسات برای چگونگی عرضه این گوشی‌ها در بازار این است که بخشی را از طریق شبکه آنلاین که قابل نظارت است و بخشی را ا ز شبکه سنتی عرضه کنیم. 

آخرین اخبار