کد خبر: ۴۶۵۹۷۹
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸

شهردار تهران در نشست خبری با خبرنگاران در خصوص قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفت: این قانون شامل حال من نمی شود بنابراین می توانید سوالات خود را از من پرسید.

به گزارش شفاف، شهردار تهران با سپری شدن بیش از دو ماه از آغاز فعالیت رسمی اش نخستین نشست خبری خود را برگزار کرد.

افشانی: منع بکارگیری بازنشستگان شامل من نمی‌شود

اهم اظهارات شهردار تهران:

 یکی از مهمترین موضوعاتی که مقام معظم رهبری نسبت به آن حساسیت دارند، کاهش آسیب های اجتماعی است که در این زمینه رسانه ها نیز در می توانند کمک کنند. یکی از این راه کارها کاهش و حذف تکدی گری در شهر تهران است.

۷۰ درصد از متکدیان تهران ازاتباع خارجی هستند و ۳۰ درصد داخلی که تنها ۱۰ درصد آنها تهرانی هستند که با برنامه ریزی درست می توان تکدی گری را از پایتخت کشور حذف کرد.

قدم های اساسی برای توسعه مترو برداشته ایم و تکمیل خطوط ۶ و ۷ از مهمترین اولویت های ما در حوزه حمل و نقل عمومی هستند و برنامه ریزی کردیم تا سال آینده در هفته دولت ۵۰ کیلومتر از خطوط مترو به بهره برداری برسد. همچنین ۷۰ واگن در این فاصله زمانی به ناوگان مترو اضافه شود.

در زمان من حتی یک بار هم یک باغ تغییر کاربری نخواهد داد و مصوبه شورا را در این موضوع را اجرایی می کنیم.

همان طور که می دانید بخش قابل ملاحظه ای از ساختمان های شهر با زلزله بالای ۶ ریشتر فرو می ریزد. به همین دلیل ما برنامه داریم که مدیریت بحران را ساماندهی کنیم تا اگر حادثه ای روی داد آمادگی لازم باشد و بعد تلاش کنیم برای مقاوم سازی و نوسازی بافت های فرسوده که در طول برنامه به آن خواهیم پرداخت. باید بتواینم شناسنامه ساختمان ها را داشته باشیم تا بتوانیم در مواقع بحرانی از آن استفاده کنیم.

من از هر گونه تحقیق و تفحص در دوره خودم استقبال می کنم و امیدوارم هر سه ماه یک بار این اتفاق در شهرداری بیفتد.

پس از این مصوبه سه بار با نمایندگان تماس گرفتم و اعلام کردم حتما از این قانون خوب استقبال می کنم زیرا باعث گردش نخبگان است. روز پنجشنبه لیستی از بازنشستگان تهیه کردیم تا از فردا این مصوبه اجرایی شود.

(در خصوص قانون منع بکارگیری بازنشستگان): این قانون شامل حال من نمی شود.

هیچ‌کس نمی‌تواند بر من فشار بیاورد تا کسی را منصوب کنم یا تغییراتی در مدیران من ایجاد شود؛ من شهردار فشارناپذیرم.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار