کد خبر: ۴۶۶۰۱۵
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۵

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران یکی از دلایل اصلی دیده نشدن آفت های سفیدبالک در آسمان پایتخت را اقدامات هشت گانه مدیریت شهری عنوان کرد .

به گزارش شفاف، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران یکی از دلایل اصلی دیده نشدن آفت های سفیدبالک در آسمان پایتخت را اقدامات هشت گانه مدیریت شهری عنوان کرد .

زهرا صدراعظم نوری با یادآوری اینکه در سال های گذشته حضور آفت سفید بالک در آسمان تهران به معضلی برای پایتخت نشینان تبدیل شده بود، تصریح کرد:

از همان روزهای نخست آغاز به کار شورای شهر جدید معضل سفیدبالک ها را پیگیری و مشاوران خبره ای گرفتیم و درنهایت با ۸ دستورالعمل اقدامات لازم در طیف های گوناگون همچون فیزیکی، شیمیایی، آب شویی ها و تغییر گونه ها در بین گونه هایی که بیشتر زیست گاه این آفت هستند را انجام دادیم.

وی با اشاره به اینکه این معضل در مناطق مرکزی شهر تهران به ویژه سه منطقه ۶ و ۱۱ و ۱۲ شدت بیشتری داشتند، افزود: یکی از اقدامات حائز اهمیت کمیسیون سلامت شورای شهر ورود به یکسری فضاهای خصوصی که شامل محدودیت ورود می شدند، بود.

در گذشته به دلیل این محدودیت های تردد، سیکل اقدامات لازم قطع می شد و نمی گذاشتند کار دفع این آفت تکمیل شود. از همین رو با رایزنی های لازمه این امکان را فراهم کردیم که تیم مشاوران به این مناطق شهر تهران ورود کرده و با دادن دستور العمل های لازمه اقدامات اثرگذار را انجام دهند.

صدراعظم نوری با یادآوری اینکه شرایط جوی و زمان طولانی بارش های بهاری امسال نیز به کنترل این آفت کمک کرده است، گفت: اقدامات موثر سازمان بوستان ها که ادامه خواهد داشت، سبب کنترل این آفت شد، کنترلی که به معنای نابودی کامل سفیدبالک ها نیست بلکه از رشد بیمارگونه و سریع این آفت جلوگیری کرده است.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار