کد خبر: ۴۶۶۰۸۹
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸

دستیار ویژه رییس جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: با توجه به این‌که ۱۴ مردادماه هم سالگرد مشروطیت و هم سالگرد تحلیف رییس جمهور است، این روز را انتخاب کردیم تا گزارش منشور حقوق شهروندی امسال را ارائه کنیم.

به گزارش شفاف، دستیار ویژه رییس جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: با توجه به این‌که ۱۴ مردادماه هم سالگرد مشروطیت و هم سالگرد تحلیف رییس جمهور است، این روز را انتخاب کردیم تا گزارش منشور حقوق شهروندی امسال را ارائه کنیم.

شهین‌دخت مولاوردی در ارتباط با تصویب لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این لایحه حدود ۱۰ سال است که در چند مجلس و چند دولت مطرح شده و کلیات‌اش تصویب شده و هفته گذشته هفت ماده آن با حضور خانم ابتکار در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است.

وی در ارتباط با رابطه لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان با موضوعات حقوق شهروندی، گفت:قطعا این لایحه در بازدارندگی از بسیاری از کودک آزاری‌ها و برون رفت از وضعیت موجود که نگران‌کننده است اثرگذار باشد. این لایحه می‌تواند در احقاق منشور حقوق کودکان و نوجوانان موثر باشد.

دستیار ویژه رییس جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: با توجه به مجموعه تدابیری که در این لایحه اندیشیده شده و پیش‌بینی‌هایی صورت گرفته است هم در بازدارندگی و هم در حمایت و حفاظت کودکان در برابر خشونت‌ها و کودک‌آزاری‌ها و همین طور در تحقق حقوق شهروندی‌ و انسانی کودکان بسیار موثر خواهد بود.

مولاوردی خاطر نشان کرد: طبق منشور حقوق شهروندی باید گزارش سالیانه پیشرفت‌ها و موانع تحقق حقوق شهروندی را به مردم ارائه دهیم؛ این گزارش برای امسال آماده شده است. ۱۴ مردادماه را انتخاب کردیم چرا که هم صدور روز مشروطیت و هم سالروز تحلیف رییس جمهور است، تا آن روز این گزارش منتشر خواهد شد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: