کد خبر: ۴۶۶۱۰۵
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۲

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی صیادان کشورمان شایعه حضور کشتی‌های صیادی چینی در آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران را رد کرد.

به گزارش شفاف، یعقوب دوجی در گفت‌وگویی اظهار کرد: کشتی‌های ترال که در محدوده مشخص بالای 12 تا 20 مایل ماهی های غیر ماکول را صید می‌کنند، با پرچم ایران و با مجوز قانونی از سازمان شیلات ایران همچون سایر کشورهای همسایه از این ذخایر صید می‌کنند و هیچ کشتی خارجی و چینی در آبهای سرزمینی صید نمی‌کنند.

تمام شایعات حضور کشتی‌های چینی تکذیب می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی صیادان کشور افزود: کشتی‌هایی که در آبهای استان هرمزگان و دریای عمان و اقیانوس هند صید می‌کنند، ایرانی بوده و داری مجوز قانونی هستند.

وی اضافه کرد: این کشتی‌ها برای شرکت‌های پیمانکاری ایرانی فعالیت می‌کنند و اگر این کشتی‌ها در این محدوده صید نکنند، کشتی‌های سایر کشورها صید خواهند کرد و از ذخایر استفاده می‌کنند.

دوجی تأکید کرد: تمام این کشتی‌ها دارای ردیاب ماهواره‌ای هستند، از مرکز کنترل ردیابی می‌شوند، این مرکز کنترل در سازمان شیلات و اداره‌کل شیلات چابهار نصب است و در صورت مشاهده تخلف که خارج محدوده صید کنند، با آنها برخورد می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی صیادان کشور بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران به کشتی‌های نظامی سایر کشورها اجازه ورود به آبهای داخلی نمی‌دهند.

پیش از این در یکی از سایت‌ها اعلام شده بود که صید ماهیان ایرانی توسط کشتی‌های چینی باعث نارضایتی بسیاری از صیادان زحمتکش شده است.

منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: