کد خبر: ۴۶۶۱۰۷
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۴

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از کشف یک گلوله توپ جنگی صد ساله در محوطه باغ موزه چهلستون اصفهان خبر داد.

به گزارش شفاف، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از کشف یک گلوله توپ جنگی صد ساله در محوطه باغ موزه چهلستون اصفهان خبر داد.

صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، 'فریدون الله یاری' روز شنبه گفت: مرمتگران این سازمان صبح امروز در جریان خاکبرداری و اجرای طرح سنگ فرش یکی از معابر داخلی کاخ چهلستون در ضلع شمال غربی این مجموعه، گوئی فلزی را کشف کردند.

کشف گلوله توپ ۱۰۰ ساله در کاخ چهلستون

او افزود: با توجه به اینکه چهلستون و بناهای پیرامون آن مانند تالار تیموری و باغ کاج در اواخر دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی از مراکز مهم استقرار نظامیان بوده و بخشی از توپخانه قشون اصفهان در آن عصر نیز در کاخ چهلستون استقرار داشته، این گوی فلزی که شباهت زیادی به گلوله توپ دارد، احتمالاً متعلق به توپ های جنگی آن دوران است.

شهرام امیری رئیس روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان عصر امروز، عکسی بسیار قدیمی از محل استقرار توپخانه در ورودی کاخ چهلستون متعلق به اواخر دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی در اختیار خبرنگار ما گذاشت که در گوشه ای از این تصویر، یک عراده توپ همراه با گلوله های آن نیز مشاهده می شود.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار