کد خبر: ۴۶۶۱۰۸
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
در پی انتشار تصاویر نظامیان اسیر سعودی در «جیزان»

سخنگوی جنبش انصارالله یک روز پس از انتشار تصاویری ازنظامیان سعودی به اسارت گرفته شده در «جیزان» تاکید کرد که دولت عربستان به اسرایش در یمن اهمیت نمی‌دهد.

به گزارش شفاف، در پی انتشار تصاویری از دو اسیر عربستان در جبهه «جیزان»، «محمد عبدالسلام» سخنگوی رسمی جنبش انصارالله یمن تاکید کرد که جنگ یمن آنگونه که ائتلاف سعودی – آمریکایی تصور می‌کند، یک تفریح و گردش نیست.

وی طی پستی در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت که اسرای ارتش عربستان که در جبهه «جیزان» دستگیر شده‌اند، نزد ارتش و کمیته‌های مردمی یمن هستند تا به سایر همقطارانشان بپیوندند زیرا رژیم عربستان به آنها توجهی ندارد و برای آنها اهمیتی قائل نیست. لذا جنگ یمن آنگونه که ائتلاف متجاوز تصور می‌کند، یک گردش و تفریح نیست. ملت یمن نیز ثابت کرد که به کمک خداوند، دارای اراده‌ای شکست‌ناپذیر است.

 

این در حالی است که گروه رسانه‌ای «الاعلام الحربی» یمن و کمیته‌های مردمی یمن، دیروز (شنبه 28 جولای) تصاویری از دو نظامی سعودی که در جبهه جیزان دستگیر شده بودند، منتشر کردند.

به نوشته پایگاه خبری «المسیرة» در این تصاویر اسامی این دو اسیر، کدهای نظامی آنها و مکان اسارتشان اعلام شد. اسیر اول گروهبان «احمد عبدة حسن السعن» با کد نظامی 418 و دیگری سربازی به نام «عبدالعزیز صالح حسن القرنی» با کد نظامی 401 از تیپ 18 گردان دوم بود.

این دو اسیر در ویدئوی منتشر شده از رفتار خوبی که با آنها پس از اسارت شده، سخن گفتند و اظهار داشتند که فرماندهان آنها همواره ادعا می‌کردند که پس از اسارت شکنجه و کشته خواهند شد و حتی به آنها دستور داده بودند که تا آخرین تیری که در اسلحه خود دارند بجنگند تا کشته شوند و از اسارت بگریزند.

این دو اسیر همچنین اظهار داشتند که شماری از یمنی‌ها و سربازان سودانی در کنار آنها در خاک عربستان می‌جنگیدند و در عین حال به نظامیان سعودی دستور داده شده بود که زیاد به این افراد که در خدمت ائتلاف سعودی بودند، نزدیک نشوند حتی خوابگاه‌های آنها جدا از یکدیگر بود.

این سربازان به خانواده‌های خود اطمینان دادند که حالشان خوب است و در اسارت با آنها خوب رفتار می‌شود و شایعات درباره شکنجه اسرا را باور نکنند.

اسرای در بند یمن  همواره دولت عربستان را به دلیل اهمال و بی‌توجهی به پرونده اسرا ملامت می‌کنند و می‌گویند که اسرایی هستند که بیش از 3 سال در یمن در بندند اما دولت سعودی هیچ توجهی به آنها و احساسات خانواده‌های آنها ندارد.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، سه‌شنبه پیش یک عملیات نظامی ویژه در پایگاه جبل مشعان در جیزان انجام داد و طی آن ضمن به غنیمت گرفتن تجهیزات نظامی سعودی و کشتار شماری از نظامیان آن، تعدادی از آنها را به اسارت گرفت.

آخرین اخبار