کد خبر: ۴۶۶۱۲۵
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۸
مدیرعامل شرکت توزیع برق البرز:

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان البرز گفت: خاموشی‌ها در استان البرز تا بیست و یکم مردادماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش شفاف، ناصر اسکندری عصر یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان، بابیان اینکه یک‌میلیون و ۲۹۴ هزار مشترک برق در استان وجود دارد، اظهار کرد: ۰.۹ درصد مشترکان را شرکت‌های صنعتی و کشاورزی تشکیل می‌دهند که ۴۵ درصد انرژی را مصرف می‌کنند.

وی با اشاره به افزایش دمای هوا تأکید کرد: به ازای هر درجه هزار و ۵۰۰ مگاوات افزایش مصرف برق در کشور داشته‌ایم که این میزان در استان البرز هزار و ۳۰۰ مگاوات است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان البرز بابیان اینکه در البرز پیک مصرف برق در روز بیشتر از شب است، تأکید کرد: این مهم به علت صنعتی بودن استان است.

اسکندری بابیان اینکه از آغاز اجرای طرح خاموشی‌ها  سهمیه استان البرز قطعی ۳۰۰ مگاواتی برق از هشت صبح تا هشت شب اعمال می‌شد، گفت: امکان قطعی برق بیمارستان‌ها، زندان‌ها و همچنین ۴۵۰ حلقه چاه آب در استان وجود نداشت زیرا با قطع برق این چاه‌ها امکان انتقال آب شرب در شبکه آب‌رسانی شهری وجود نداشت.

وی بابیان اینکه از ۱۹ تا ۲۱ تیرماه بیشترین قطعی برق در استان البرز اعمال شد، گفت: نیروگاه منتظر قائم دریکی از این روزها در بخش سوخت‌رسانی با مشکل مواجه بود اما حالا این مشکلات برطرف شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان البرز بابیان اینکه این استان رشد سریعی در پیک مصرف برق دارد، گفت: پیش‌بینی می‌شود که اجرای طرح خاموشی تا ۲۱ مردادماه ادامه یابد.