کد خبر: ۴۶۶۲۷۹
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ضمن بیان اینکه "شهید حججی" یک نماد است و در واقع از همه کسانی که در راه دفاع از میهن به شهادت رسیدند تقدیر می کنیم گفت: شهید حججی وارد کتب درسی پایه دوازدهم شده که به‌زودی از این کتاب رونمایی می‌شود.

به گزارش شفاف، رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ضمن بیان اینکه "شهید حججی" یک نماد است و در واقع از همه کسانی که در راه دفاع از میهن به شهادت رسیدند تقدیر می کنیم گفت: شهید حججی وارد کتب درسی پایه دوازدهم شده که به‌زودی از این کتاب رونمایی می‌شود.

حیدر تورانی در مراسمی که به منظور تشریح جزئیات سیزدهمین جشنواره تجلیل از مولفان و پدیدآورندگان مواد و رسانه‌های آموزشی و یادواره شهید حججی برگزار شد، اظهار کرد: امسال به روال سال‌های گذشته از مولفان کتب درسی تقدیر می‌شود اما با نگاه جدید.

نگاه اول این است که طوری نباشد آنها که کتاب نوشته‌اند خودشان دور همدیگر بنشینند و از یکدیگر تقدیر کنند و خوب بود اجازه دهیم ذینفعان که در برنامه‌های درسی ما حضور دارند و نقش ایفا می‌کنند وارد میدان شوند و از مولفان تقدیر کنند.

وی افزود: نکته دوم آنکه فقط مولف نیست که در تدوین کتب درسی نقش دارد و افرادی پشت صحنه هستند که باید دیده شوند. باید از تولید کنندگان کتاب تقدیر شود.

سرپرست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با بیان اینکه این جشنواره مزین به نام شهید حججی می‌شود گفت: فرزندان ما هشت سال مظلومانه جنگیدند و این روند ادامه پیدا کرده و به مدافعان حرم رسیده است. آیا نباید در راه معرفی و زنده نگه داشتن ارزش های دفاع مقدس قدم برداریم؟.

تورانی افزود: باید این مفاهیم به طرق مختلف از جمله کتب درسی به نسل آینده معرفی شود. نمی‌خواهیم رنگ و بوی سیاسی به این یادواره بدهیم. شهید حججی یک نماد است و در واقع از همه کسانی که در راه دفاع از میهن به شهادت رسیدند تقدیر می کنیم. شهید حججی وارد کتب درسی پایه دوازدهم شده و در روز جشنواره از آن رونمایی می‌شود.

وی ادامه داد: تدوین کتب درسی جدید امسال به اتمام می‌رسد، ولی برنامه‌های ما تمام نمی‌شود و اهداف راهنمای حوزه های یادگیری را در دست تدوین داریم.

سرپرست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با بیان اینکه کتب درسی تماما با اهداف سند تحول منطبق نشده اظهار کرد: برای انطباق باید یک دوره ای طی شود، هنوز چارجوب راهنمای حوزه یادگیری تکمیل نشده و معلمان مدارس آشنایی کافی از اهداف برنامه درسی ندارند و همه امکانات و تجهیزات لازم برای انتقال مفاهیم فراهم نیست.

وی با بیان اینکه متاسفانه هنوز والدین نمره طلب می‌کنند نه آموزش مفاهیمی چون عشق، محبت، تربیت و... گفت: باید کمک کنیم معلمان آموزش کافی ببینند. ریشه کتب درسی باید به جان معلمان و والدین بنشیند تا بخوبی منتقل شود.

ابراهیم محمدی، دبیر این جشنواره نیز اظهار کرد: دوازدهمین رونمایی از کتب نوپدید درسی به‌زودی انجام و پرونده تدوین کتب دوازده پایه در دور جدید بسته می‌شود.

وی افزود: امسال در این همایش یادواره شهید حججی نیز برگزار می‌شود.

دبیر سیزدهمین جشنواره تجلیل از مولفان و پدیدآورندگان مواد و رسانه های آموزشی با بیان اینکه اگر به مولفان کتب درسی توجه و از تلاش آنها در حوزه تعلیم و تربیت قدردانی شود به غنای تعلیم و تربیت اسلامی می انجامد.

محمدی افزود: این همایش نیمه دوم مهر در باغ موزه دفاع مقدس برگزار می‌شود و امیدواریم جریان ساز باشد. در این همایش از مولفان کتب درسی تقدیر می‌شود. بخش ویژه همایش نیز یادواره شهید حججی است و محتوای تک نگاشت درباره شهید حججی در کتب درسی هم معرفی می‌شود.

دبیر سیزدهمین جشنواره تجلیل از مولفان و پدیدآورندگان مواد و رسانه های آموزشی با اشاره به اینکه چقدر شایسته است مولفان کتب درسی را دستگاه‌های بیرونی تقدیر کنند تا ما که متولی هستیم گفت به عنوان مثال خوب و شایسته است از مولفان حوزه بهداشت و سلامت وزارت بهداشت و یا از مولفان حوزه حقوق شهروندی نهاد مربوط در دولت تقدیر کند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: