کد خبر: ۴۶۶۳۳۸
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۹
محسنی اژه‌ای:

نشست دانشجویی سخنگوی قوه قضاییه عصر امروز(سه شنبه) - در مجتمع تربیتی آموزشی سیدالشهدا (ع) در آبعلی آغاز شد.

به گزارش شفاف، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در ابتدای این نشست  دانشجویی گفت: ما باید کار را از خودمان شروع کنیم و اگر از خود شروع نکنیم موفق نخواهیم شد.

وی ادامه داد: ما و جوانان، امروز خود را مدیون مردم و نظام و شهدا می‌دانیم. نسبت به تمام زحماتی که در طول تاریخ کشیده شده، مدیونیم .در زمان غیبت یک نظام اسلامی برقرار شده،  چقدر گله مندیم و چقدر توقع داریم ،  نسلی از اول انقلاب تا کنون کار کرده و ما از برخی راضی   نیستیم،اما آیا به وظیفه خودمان عمل می‌کنیم.

وی تاکید کرد :ما انسان‌های پیروی داریم ، مهم  است که از چه کسی و چه چیزی پیروی می‌کنیم . بستگی دارد که ما از الله پیروی می‌کنیم یا از شیطان یا از هوای نفس.

وی افزود: ما دو حجت اعم از حجت عقل و حجت ظاهری (ولی، نبی و وصی) داریم. عقل می گوید از کسی پیروی کنیم که خیرخواه ماست و رحمان و رئوف است.

وی افزود: اگر از شیطان و هوای نفس اطاعت کردیم همان می شود که شما الان دارید ناله می زنید و می‌گویید چرا کاری کردید که عدالت اجتماعی برقرار نشد و ... . اگر یک چشمک  زدند و نتوانستید خود را نگه دارید، باید گفت که آن چشمک همان و هزار مفسده بعد از آن همان.

 معاون اول قوه قضاییه گفت: از سال 58 تاکنون در قوه قضاییه بودم و فقط در یک دوره چهارساله در دولت نهم وزیر اطلاعات شدم و بعد مراعزل کردند. احساسم این است که خیلی کوتاهی داشتم و خیلی باید بیشتر کار می‌کردم، ولی همیشه از خدا  خواستم که من اگاهانه به این نظام خیانت نکنم. به ولله اگر عنایت خدا نبود به هیچ وجه ما نمی توانستیم کار کنیم، زیرا شیطان صفتان برای من بسیار دام گذاشتند، لذا شما مراقب باشید و از الان بخواهید که خدا به شما کمک کند.

محسنی اژه ای با اشاره به پرونده های ارزی گفت: این موضوع  یک بعد نیست و توضیح خواهم داد.

آخرین اخبار