کد خبر: ۴۶۶۳۳۹
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۹

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه با هدف بررسی گسترش روابط دو جانبه با سریلانکا وارد کلمبو پایتخت این کشور شد.

به گزارش شفاف، بر اساس اعلام سفارت ایران در سریلانکا وی بلافاصله پس از ورود به کلمبو برای گفت و گو با «ماتریپالا سریسینا» رییس جمهوری این کشور راهی کاخ ریاست جمهوری شد.
بنا به اعلام مرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، هدف اصلی محمد جواد ظریف در این سفر دو روزه، گفت ‌وگو با مقامات کشور سریلانکا درباره راه‌های گسترش روابط دوجانبه است.
وزیر امور خارجه قرار است پس از این سفر، در نشست آسه‌آن حضور یابد و پیمان مودت بین تهران و این سازمان را امضا کند.
وزیران خارجه اتحادیه کشورهای آسیای جنوب شرقی (آ.سه.آن) از روز دوشنبه (هشتم مرداد97) به مدت 6 روز در سنگاپور گرد هم آمده اند تا موضوعات منطقه و فرامنطقه ای مرتبط به این اتحادیه و پیمان تاک را به بحث و مذاکره بگذارند.
وزیران 10 کشور عضو این اتحادیه به همراه وزیران کشورهای ناظر آن از جمله ایران در پنجاه و یکمین نشست و نشست های جانبی آن از جمله کنفرانس بعد از نشست وزیران، نوزدهمین نشست آ.سه.آن پلاس، هشتمین نشست وزیران شرق آسیا و بیست و پنجمین همایش منطقه ای آ.سه.آن در باره آخرین تحولات منطقه ای و فرا منطقه ای گفت وگو می کنند.
مجمع تشخیص مصلحت نظام 14 تیر 97، لایحه پیوستن دولت ایران به پیمان مودت و همکاری در جنوب شرقی آسیا موسوم به «تاک» مصوب مجلس شورای اسلامی را تایید کرد.
رییس جمهوری سریلانکا نیز در تاریخ 23 اردیبهشت ماه سالجاری به دعوت حسن روحانی همتای ایرانی خود به تهران سفر کرد.

آخرین اخبار