کد خبر: ۴۶۶۳۴۳
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۹
در واکنش به ادعای جدید ترامپ؛

معاون وزیر خارجه پیشین آمریکا به ترامپ توصیه کرد به جای تلاش برای دیدار با همتای ایرانی‌اش، بار دیگر به اجرای برجام متعهد شود.

به گزارش شفاف، وندی شرمن، معاون وزیر خارجه پیشین آمریکا، با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود به اظهارات اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، که گفته بود هیچ گونه پیش شرطی برای دیدار با همتای ایرانی خود ندارد، واکنش نشان داد و نوشت: «آقای رئیس جمهور، ایران ممکن است پیش شرط داشته باشد».

وی در ادامه پیش‌شرط ایران را «بازگشت (آمریکا) به جامعه بین‌المللی در حمایت از برجام» خواند و نوشت «برجام تضمین می‌کند که ایران هرگز به سلاح اتمی دست نخواهد یافت».

شرمن همچنین در توئیتی دیگر به شکل تلویحی به دیدار ترامپ با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اشاره کرد و نوشت «شاید (ترامپ) خواستار این است که دوباره عکس یادگاری بگیرد و به جزئیات کمی (درباره دیدار خود) که این بار در تهران خواهد بود، اشاره کند؟ واقعا اینطور است؟»

رئیس‌جمهور آمریکا شب گذشته در ادامه مواضع متناقض خود مدعی شد که حاضر است در هر کجا و هر زمان، بدون هیچ پیش‌شرطی با حسن روحانی دیدار کند، ساعاتی بعد وزیر خارجه‌اش در مصاحبه با شبکه CNBC برای مذاکره «بدون پیش‌شرط» او با رئیس ‌جمهور ایران شرط گذاشت و آن را به تغییر رفتار ایران منوط کرد.

آخرین اخبار